Міністерство закордонних справ приховує утиски релігійної свободи та тиск на громади УПЦ

Не дивлячись на чисельні порушення законодавства про свободу совісті і релігійні організації, що зафіксовані місіями ОБСЄ в Україні, офіційний інтернет-ресурс Міністерства закордонних справ України 4 лютого повідомив, що «в Україні відсутні утиски на релігійному ґрунті», а повідомлення про останні є «звинуваченням з боку агресора».

Засідання Громадської ради з питань співпраці з релігійними організаціями при МЗС України

Засідання Громадської ради з питань співпраці з релігійними організаціями при МЗС України

3 лютого в приміщенні Міністерства закордонних справ України відбулося IV засідання Громадської ради з питань співпраці з релігійними організаціями при МЗС України. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в роботі Громадської Ради взяв участь заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви протоієрей Миколай Данилевич. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на офіційний сайт Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви.

На засіданні також були присутні голова правління Інституту релігійної свободи О. Заєць та представники різних релігійних організацій України.

У своєму виступі протоієрей Миколай Данилевич особливо наголосив на необхідності не ігнорувати чисельні факти порушення прав парафіян та громад Української Православної Церкви, що відбуваються в певних регіонах України. Священик зокрема відзначив, що вказані правопорушення проти вірян УПЦ виявляються у силових захопленнях храмів, бездіяльності окремих органів виконавчої влади на місцях, невиконанні судових рішень щодо захисту прав віруючих тощо.

Читайте також: Чиновник Тернопільської ОДА пояснив вірянам УПЦ, що їх не існує

Незважаючи на заяву офіційного представника Української Православної Церкви, «члени Ради обмінялися думками стосовно засобів захисту прав вірян різних конфесій на тимчасово окупованій території України та у своїх виступах наголосили на тому, що в Україні відсутні утиски на релігійному грунті», – повідомив прес-центр Міністерства закордонних справ України.

Окрім того, у повідомленні офіційного інтернет-сайту МЗС не було згадано про заяву протоієрея Миколая, і лише відзначено, що інформація про факти порушень прав віруючих на території України є «звинуваченням з боку агресора».

Нагадаємо, що на території Рівненської, Тернопільської та Волинської єпархій близько тридцяти громад УПЦ не мають можливості молитися у власних храмах через їх рейдерське захоплення прихильниками «Київського Патріархату». Проти вірян УПЦ вже неодноразово застосовувалася сила та залякування, а окремі представники місцевої влади порушують принцип рівності всіх громадян перед законом і відкрито лобіюють інтереси розкольників. Ці випадки неодноразово фіксували міжнародні правозахисні установи та моніторингові місії. Тож, остання заява МЗС України свідчить про те, що упередженість і релігійна дискримінація стає частиною політики цього державного відомства.

Читайте також: РІВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ. За захоплення храму проти розкольників розпочато кримінальне провадження

Просмотров: 1149