Український суд вдруге визнав безпідставність зазіхань розкольників на храм УПЦ

Середа, 20.07.2016 10:02

У Харкові судді підтвердили право власності вірян УПЦ на церкву всупереч апеляції розкольників, а у Луцьку в суді дослухалися до аргументів священика, якого з дружиною намагаються виселити з оселі, залишивши у останній їх дітей

19 липня 2016 року в Донецькому апеляційному господарському суді в м. Харків відбулося засідання у справі про захоплення представниками «Київського патріархату» Стрітенського храму м Костянтинівка.

Суд вислухав аргументи обох сторін. На претензії «Київського патріархату» суд зауважив, що цій стороні не завадило б надати реальні докази своєї правоти, а не фотографії з сайту Горлівської єпархії УПЦ – повідомляють у прес-службі єпархії.

В результаті розгляду справи суд прийняв рішення відхилити апеляційну скаргу представників «Київського патріархату» (які просили визнати недійсним рішення Господарського суду Донецької області в г. Харьков від 16 травня 2016 року) та залишити рішення суду від 16 травня 2016 року в силі.

Нагадаємо, що 16 травня 2016 року Господарський суд Донецької області в Харкові ухвалив, що протокол засідання парафіяльної ради Стрітенського храму за квітень 2015 року не є дійсним через незаконність внесених до нього змін. Представниками «Київського патріархату» була подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного господарського суду в м Харків.

Тим часом, на заході України, судді дослухалися до священика Волинської єпархії, якого розкольники виселяють з будинку.

14 липня Волинський апеляційний суд почав розгляд апеляції протоієрея Ростислава Сапожника, настоятеля Хрестовоздвиженської парафії села Угринів, щодо незаконного виселення його з дружиною від дітей з будинку, в якому вони проживали 18 років.

Лише зараз, коли апеляційний суд залишився останньою спробою врятувати ситуацію з виселенням, судді почали дослухатися до аргументів захисту о. Ростислава.

Під час останнього засідання суддя витребував ряд документів, які до цього раніше не були задіяні в справі. У зв’язку з цим, судовий процес призупинено, а наступне слухання відбудеться у серпні.

Зараз протоієрей Ростислав проживає з родиною у цій спірній оселі в селі Угринів. Більше того, в одній з кімнат для спільної молитви збираються прихожани Хрестовоздвиженської парафії, що залишились вірними канонічній церкві – в облаштованій кімнаті проводяться Всенічні бдіння та Божественні літургії, звершуються таїнства та проходять молебні.

Раніше повідомлялося, що сільский Хрестовоздвиженський храм, який захопили розкольники, навіть під час недільних «богослужінь» стоїть порожнім.

Нагадаємо відповідне рішення про виселення отця Ростислава Сапожника з дружиною Наталією Сапожник, за позовом представників «Київського патріархату», ухвалив Локачинський районний суд 5 квітня цього року. Зокрема, суд постановив, що діти подружжя Сапожник – школяр Кирило і студент-першокурсник Діонісій, залишаються проживати за вказаною адресою. Таким чином сім’ю просто позбавили можливості проживання під одним дахом. Це сталося через те, що «церковні рейдери» на чолі з так званим «священиком» М. Сегетовим, заручившись підтримкою сільського голови та місцевих бізнесменів, приватизували будинок, незважаючи на те, що за його адресою зареєстровані і проживають люди.

Слід зазначити, що релігійна громада УПЦ в Угринові на чолі з протоієреєм Ростиславом зазнає тиску з боку «УПЦ КП» вже майже 2 роки. Після невдалих спроб схилити священика в розкол, 14 вересня 2014 року представниками «Київського патріархату» з підтримкою місцевої сільської влади та бізнесменом Андрієм Тураком було здійснено силове захоплення храму. Згодом до о. Ростислава застосували фізичну силу – священик отримав струс мозку.

Просмотров: 446

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *