Священик УПЦ, який відслужив в АТО, закликає капеланів уникати риторики агресії

Понеділок, 21.08.2017 18:48

«Позиція священика – це проповідь Євангелія при будь-яких умовах».

Протоієрей Української Православної Церкви В’ячеслав Литвиненко, який відслужив два роки в підрозділах Національної гвардії у зоні АТО, вважає, що «військовий священик не може дозволити собі використовувати риторику агресії».

У інтерв’ю Центру Інформації УПЦ протоієрей В’ячеслав Литвиненко зауважив, що на військовому священику відповідальність за духовний стан підопічних, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Там, де йдуть бойові дії, священики потрібні найбільше – щоб допомогти пережити усі складнощі, щоб не сталося суїциду. Задумайтесь, тільки згідно офіційної статистики, у нас 256 не бойових втрат, у порівнянні з 211 бойовими. Завдання капелана попередити такі речі, поспілкуватися з військовим, помолитися», – зазначив отець В’ячеслав.

За його словами, нагальна потреба військового в допомозі священика найбільша після обстрілу. «Боєць проявляє мужність, але це дуже великий стрес, який треба знімати. І от він приходить в капличку, ставить свічку і тут ще поговорить зі священиком, і це допомагає пережити все. Мені іноді приводили хлопців із серйозними розладами. Ми ставали на молитву і їм завжди ставало легше», – розповів капелан.

При цьому отець В’ячеслав застерігає: як би не було складно, військовий священик не може дозволити собі використовувати риторику агресії.

«Як у звичайної людини, і в мене були й негативні емоції і страх. Коли о четвертій годині ранку починала працювати важка артилерія, ти схоплюєшся, біжиш кудись, може статися все… Але ти береш себе в руки і розумієш, що священик ні в якому разі не може сказати: «От наш ворог — вбивайте його!». Це вже буде позиція не священика, а мирянина, який просто розізлився. Позиція священика – це проповідь Євангелія при будь-яких умовах»,– наголосив священик.

На думку капелана, «риторика агресії шкодить в першу чергу самим солдатам, адже накручує їх на ненависть, злість і ні в якому разі не допомагає впоратися з напруженням».

Військовий священик впевнений, що «душевна і духовна підтримка хлопцям потрібна й після повернення додому».

«Дуже важливо і тут на «материковій частині», щоб з бувшими бійцями АТО працювали і священики, і психологи. З’являються такі моменти, коли не витримує людина, а людина, військовий, стовідсотково міняється, і тут потрібно, щоб хтось її направляв, допоміг жити далі», — підкреслив він.

Читати інтерв’ю повністю: Священик УПЦ розповів про два роки у зоні АТО: що таке війна і як це бути капеланом в підрозділах Нацгвардії

Просмотров: 589

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *