Делегація УПЦ бере участь у Міжнародному симпозіумі з Православної духовності в Бозе (Італія)

Четвер, 07.09.2017 11:47

Під час форуму відбулися зустрічі представників УПЦ з Константинопольським Патріархом Варфоломієм та Патріархом Александрійським і всієї Африки Феодором ІІ. 

З 6 по 9 вересня 2017 року в Італії на території Преображенського монастиря в Бозе (Італія) проходить XXV Міжнародний симпозіум, присвячений Православній духовності на тему «Дар гостинності». З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія Українську Православну Церкву представляє делегація на чолі з архієпископом Львівським і Галицьким Філаретом. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

У складі делегації УПЦ також секретар Макарівського вікаріатства Київської єпархії архімандрит Філарет (Єгоров), директор Паломницького Центру при ОВЦС УПЦ Володимир Теліженко, директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні Сергій Шумило,  викладачі Київської духовної академії Андрій Музольф, Олег Надь та інші.

Традиційно для участі у конференції прибули представники всіх Православних Помісних Церков, відомі богослови і церковні історики з різних країн, а також делегати від Римо-Католицької церкви, Апостольської церкви Вірменії, Коптської церкви, англікани та інші. Всього у форумі бере участь понад 200 учасників з різних країн світу.

Відкрили симпозіум Константинопольський Патріарх Варфоломій та Патріарх Александрійський і всієї Африки Феодор ІІ.

У своєму вітальному слові архієпископ Львівський і Галицький Філарет зачитав послання Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Онуфрія до учасників та організаторів заходу.

Форум триватиме чотири дні, по 9 вересня. Планується розгляд актуальних питань, пов’язаних з традицією та духовністю Православної Церкви.

Під час форуму відбулися зустрічі делегації УПЦ з Константинопольським Патріархом Варфоломієм, Патріархом Александрійським і всієї Африки Феодором ІІ, представниками інших Помісних Православних Церков.

Зокрема, архієпископ Львівський і Галицький Філарет з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія доніс до відома Константинопольського Патріарха Варфоломія інформацію щодо міжконфесійних та церковно-державних стосунків в Україні. Патріарх Варфоломій зазначив, що Константинопольська Церква зробить усе можливе, щоб зберігати канонічній устрій Української Православної Церкви и допомогти Церкві в непростій політичній ситуації звершувати свою спасительну місію.

Окрім того, директор Міжнародного інституту афонської спадщини Сергій Шумило презентував Патріархам Варфоломію та Феодору наукові та видавничі проекти інституту та УПЦ, присвячені афонській спадщині, а також домовився про співпрацю в рамках наукових проектів з архівами і науковими установами Константинопольського та Олександрійського Патріархатів. Також для бібліотек цих Патріархатів Сергієм Шумило були подаровані комплекти книг про афонську спадщину в Україні та слов’янському світі.

В свою чергу, директор Паломницького Центру при ОВЦС УПЦ Володимир Теліженко домовився з Патріархом Олександрійським про здійснення паломництв з України до православних святинь Олександрійського Патріархату.

Фото Сергія Шумило та Львівської єпархії

Просмотров: 1114

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *