Делегація УПЦ бере участь у масштабному міжнародному форумі, присвяченому збереженню миру в світі

Понеділок, 11.09.2017 17:25

З 10 по 12 вересня в Мюнстері (Німеччина) проходить Міжнародна зустріч “Шляхи миру – релігії і культури у діалозі”, яку організувала Спільнота святого Егідія, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ з посиланням на Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ.

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Українську Православну Церкву на міжнародному форумі представляє митрополит Сарненський і Поліський Анаталій, якого супроводжує співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ В. В. Горзов.

В зустрічі беруть участь Патріарх Антіохійський Іоанн, представники Руської, Сербської, Елладської, Американської та Румунської Православних Церков. Серед учасників є представники християнських конфесій та релігійних організацій з різних країн світу, а також відомі релігійні експерти та політики. Загальна кількість присутніх становить понад 550 осіб.

У неділю, 10 вересня, відбулось урочисте відкриття цьогорічної Міжнародної зустрічі, яку розпочали єпископ Мюнстера Фелікс Генн та мер міста Мюнстер – пан Маркус Леве. Були зачитані вітання від релігійних і політичних діячів світу. Зокрема, з вітальним словом до учасників форуму звернулися Канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Європарламенту Антоніо Таяні.

В понеділок, 11 вересня, митрополит Сарненський і Поліський Анатолій виступив з доповіддю на одній з панельних дискусій, яка проходила під назвою “Війна – це завжди марна бійня”.

Ці слова належать папі Бенедикту XV, який в 1917 році під час Першої світової війни саме так охарактеризував сам феномен війни.

В своєму виступі владика Анатолій розповів про служіння Української Православної Церкви в умовах збройного конфлікту на Сході України. Зокрема, архієрей зазначив, що “Українська Православна Церква, будучи найбільшою християнською конфесією держави, з особливою гостротою і болем переживає цю трагедію, оскільки наші віруючі та духовенство опинилися по різні сторони лінії розмежування. Таким чином, наша Церква живе і звершує своє служіння по обидві сторони барикад”.

З одного боку, за словами архієрея, це велика проблема і виклик для Церкви, однак, з іншого – можливість для Церкви проявити свою природу, не поринути у вир протистояння, а згідно слів апостола Павла для всіх стати всім, щоб спасти хоча б деяких (пор. 1 Кор. 9:22).

Владика Анатолій розповів присутнім про особливості життя й служіння українського духовенства в умовах війни. Також Він доніс до слухачів думку про важливість в умовах конфлікту співпраці між різними християнськими конфесіями у справах милосердя.

Просмотров: 696

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *