Міська рада Сум вперше в історії міста заборонила Хресний хід на Покрову (+відео)

Середа, 20.09.2017 12:31

Сумський виконком міської ради перевищив свої повноваження, забороняючи проведення Хресного ходу православним вірянам 14 жовтня 2017 року.

Про це Інформаційно-просвітницькому відділу УПЦ повідомив архієпископ Сумський и Охтирський Євлогій, коментуючи ситуацію щодо цієї заборони.

«Цей Хресний хід і Літургія на місці зруйнованого Покровського храму м. Суми відбуваються щорічно. Тисячі людей приходять помолитися за мир в Україні», — розповів керуючий єпархією.

Цього року, 19 вересня, під час чергового засідання виконкому, окрім іншого, було винесено на голосування проект рішення «Про надання дозволу на проведення Сумською єпархією Української Православної Церкви проведення Хресної ходи з богослужінням».

Як наголошує, архієпископ Євлогій, не у компетенції виконкому міськради було надавати дозвіл чи забороняти проведення молитовної ходи.

«Виконком не мав права забороняти нам проведення Хресного ходу, тим більше, що ми і не просили його дозволу. Згідно із законом, ми поставили мера міста до відома про те, що 14 жовтня буде проведено богослужіння. Це вже третій раз виконком перевищує свої повноваження», — зазначив владика.

За традицією, щороку святкове богослужіння відбувається на місці, де був розташований стародавній сумський козацький храм на честь Покрови Пресвятої Богородиці. Як і в попередні роки, православні сумчани та гості з інших місць разом з духовенством Хресним ходом від кафедрального Спасо-Преображенського собору планують пройти на місце, де знаходиться зруйнований в 30-ті роки минулого століття Покровський храм.

«Віруючі налаштовані на проведення Хресного ходу і Літургії, тому він відбудеться», — підкреслив архієпископ Сумський і Охтирський Євлогій.

Відео з минулорічного хресного ходу:

Просмотров: 1673

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *