Представники Апологетичного центру УПЦ взяли участь в ювілейній Міжправославній конференції в Польщі

Четвер, 21.09.2017 08:20

З 14 по 17 вересня 2017 року в м.Супрасль (Польща) відбулася Х ювілейна Зустріч Міжправославної наради центрів по вивченню нових релігійних рухів і деструктивних культів, у якій взяли участь представники Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Конференції Міжправославної мережі центрів з вивчення нових релігійних рухів та деструктивних культів проходять вже десятий рік поспіль. Усі Помісні Православні Церкви представлені на цих форумах; від Української Православної Церкви в нарадах Мережі традиційно бере участь Всеукраїнський апологетичний центр в ім᾽я святителя Іоанна Златоуста, що діє при Синодальному молодіжному відділі УПЦ.

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія цього року участь у заході взяли представники Всеукраїнського апологетичного центру: голова Синодального молодіжного відділу архієпископ Обухівський Іона, протоієрей Максим Денисенко (м.Суми) та протоієрей Іоанн Тронько (м.Київ). Предстоятель Української Православної Церкви надіслав на адресу організаторів заходу вітальне слово.

В урочистому відкритті конференції взяв участь Предстоятель Польської Православної Церкви Блаженніший Митрополит Варшавський і всієї Польщі Савва.

Центральною темою цьогорічного форуму стали «Фундаменталістські тенденції в релігійних та навколорелігійних культах та ідеологічних рухах. Зміна духу наших народів: приклади з життя Помісних Церков». На підставі розглянутого матеріалу наприкінці конференції було видано пастирські рекомендації з протидії культам та деструктивним рухам. Усі рекомендації за 10 років роботи Міжправославної мережі центрів планується оформити окремою збіркою та видати для розповсюдження на території країн-учасниць конференції.

З боку приймаючої сторони — Польської Православної Церкви — було забезпечено насичену програму екскурсій для знайомства з життям православної Польщі. Так, учасники відвідали Марфо-Маріїнський монастир на Горі Хрестів Грабарці, монастир на честь Різдва Пресвятої Богородиці у Зверках, де в храмі в ім᾽я святого мученика-младенця Гавриїла Білостоцького вклонилися його чесним мощам, а також православні храми м.Білосток.

Останній день роботи конференції, неділя, 17 вересня, закінчився урочистою Божественною літургією в Благовіщенському монастирі м.Супрасля. Богослужіння звершили архієреї-учасники форуму від Помісних Православних Церков: митрополит Катарський Макарій (Єрусалимська Православна Церква), митрополит Доростольський і Червенський Григорій, митрополит Неврокопський Серафим (Болгарська Православна Церква), митрополит Кідонійський і Апокоронійський Дамаскін (Критська Православна Церква), архієпископ Обухівський Іона та єпископ Карпасійський Христофор — організатор конференції (Кіпрська Православна Церква). Очолили Божественну літургію архієпископ Критський Іриней та архієпископ Білостоцький і Гданський Іаков (Польська Православна Церква).

Просмотров: 895

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *