У Чернігові відбувся велелюдний хресний хід зі святими мощами свт. Феодосія Чернігівського

П’ятниця, 22.09.2017 14:38

22 вересня Православна Церква вшановує день пам’яті віднайдення і перенесення мощей святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського (1896).

21 вересня 2017 року, напередодні дня пам’яті святителя Феодосія, відбувся Хресний хід з мощами святого вулицями міста. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт Чернігівської єпархії.

Молитовний хід від Свято-Успенського Єлецького жіночого монастиря до Свято-Троїцького кафедрального собору очолив митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій та зібрав велику кількість православних з усіх куточків України.

Святитель Феодосій Чернігівський

Святитель Феодосій Чернігівський народився у 30-х роках XVII ст. на території Правобережної України та походив з родини священика. Освіту здобув у Києво-братській школі за ректорства видатного ієрарха архієпископа Лазаря Барановича та був пострижений в чернецтво у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. У 1692 році архімандрит Феодосій, ігумен Чернігівського Єлецького Успенського монастиря, був хіротонісаний в єпископа Чернігівського та возведений в сан архієпископа. Святитель відійшов до Господа 5 лютого 1696 року за старим стилем. Канонізація святого відбулася 9 вересня (22 вересня за новим стилем) 1896 року. Під час цієї події Чернігів прийняв таку величезну кількість паломників, яких не могли вмістити ні готелі, ні монастирі, ані заїжджі двори й приватні будинки.

Після того як мощі свт. Феодосія були перенесені до Свято-Троїцького собору, владика Амвросій відслужив перед ними акафіст, після чого було звершено святкове всенічне бдіння.

Просмотров: 1089

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *