У Харківській духовній семінарії відбулася конференція «Актуальні питання богослов’я та історії Церкви»

Понеділок, 09.10.2017 17:16

5 жовтня 2017 року з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в Харківській духовній семінарії відбулася І Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання богослов’я та історії Церкви» (до 1900-річчя преставлення святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова). Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Харківської єпархії.

В холі Архієрейській резиденції на території Свято-Покровського чоловічого монастиря відбулося відкриття виставки «На початку було Слово». На виставці були представлені авторські ікони видатного сучасного художника Таріела Миколайовича Чекурішвілі, а також матеріали (видання, листи, грамоти тощо), що відображають історію Української Православної Церкви.

Пленарне засідання проходило у актовому залі Архієрейської резиденції. Президію пленарного засідання склали: ректор Харківської духовної семінарії митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій, єпископ Ерзурумський Каіс, вікарій Дамаської єпархії (Антіохійська Православна Церква), перший проректор Харківської духовної семінарії протоієрей Валентин Ковальчук та секретар Харківської єпархії, викладач Харківської духовної семінарії протоієрей Михайло Кіт.

Вступне слово для відкриття конференції було надано першому проректору Харківської духовної семінарії протоієрею Валентину Ковальчуку. Далі було зачитано привітальну грамоту Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія до учасників конференції.

Наступним з привітальним словом виступив до учасників конференції Ректор Харківської духовної семінарії митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій.

Далі були зачитані вітальні слова від митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, Керуючого справами Української Православної Церкви, постійного члена Священного Синоду УПЦ, ректора Київської духовної академії і семінарії, а також від голови Харківської обласної ради С. Чернова.

В рамках пленарного засідання учасникам конференції були представлені доповіді: митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія, ректора Харківської духовної семінарії: «Святий апостол и євангеліст Іоанн Богослов – покровитель Харківської духовної семінарії»; єпископа Ерзурумського Каіса (Садека), вікарія Дамаської єпархії: «Чин омовіння ніг, як одна із сторін євангельського служіння по Іоанну Богослову»; Абашидзе Заала Давидовича, директора Національного центру рукописів Грузії ім. Корнелія Кекелідзе: «Автокефалія і автономія в древній Церкві (на прикладі Церкви Іверської)».

Після пленарного засідання учасники науково-практичної конференції мали змогу ознайомитися з експозицією Церковно-історичного музею Харківської єпархії, екскурсію в якому провів завідувач музею, викладач Харківської духовної семінарії протодиякон Максим Талалай.

Секційні засідання проводилися за п’ятьма напрямками:

Секція 1. Ім’я і слово апостола Іоанна Богослова.

Секція 2. Питання православного навчання та виховання (історичний аспект і сучасність).

Секція 3. Церковна історія (здобутки і виклики часу).

Секція 4. Філософсько-богословська думка (погляд крізь віки).

Секція 5. Християнська культура (церковна музика, живопис, література).

На секціях були присутні викладачі, співробітники та студенти з різних навчальних та дослідно-наукових закладів України та інших країн світу. Активну участь у конференції взяли вихованці Харківської духовної семінарії. У ході секційних засідань відбувалися жваві дискусії та обговорення різних питань, що виникали під час доповідей учасників.

Просмотров: 358

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *