На Івано-Франківщині православні відстояли свій храм й залишилися в канонічній Церкві (+відео)

Понеділок, 16.10.2017 15:02

В с. Острівець Городенківського району Івано-Франківської області сільський голова на свято Покрови, 14 жовтня 2017 року, влаштував збори, на яких в абсолютно незаконний спосіб в основному приїжджі люди разом із десятком кліриків «УПЦ КП» «перевели» релігійну громаду УПЦ на честь Георгія Побідоносця у розкол. Після цього вони намагалися заволодіти й церковною будівлею. Не допустили рейдерського захоплення самі жителі села. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Зібрання, яке сільський голова Михайло Юрчишин позиціонував, як збір села, виявилося не чим іншим, як намаганням втрутитися у внутрішнє життя релігійної громади Української Православної Церкви, задля забезпечення інтересів «Київського патріархату». При цьому, говорячи про волевиявлення місцевих жителів, організатори зборів, свідомо ввели в оману громадськість. Люди, які приймали рішення щодо т.з. переведення парафії УПЦ у розкол, не тільки не являються її «парафіянами», але навіть не проживають у селі.

«На відео, яке виклали самі ж організатори, видно, що ті, хто піднімає руки, не являються жителями села Острівець. Ми знаємо, що людей привезли з області. Вони кажуть, що було близько 70-ти осіб, але на цьому відео прекрасно видно що людей насправді було менше, можна навіть порахувати. При цьому місцевих було не більше 10-ти, та й то не всі голосували за їхні рішення», — зазначив настоятель храму протоієрей Миколай Богаченко.

Священик розповів, що на цих зборах була прийнята резолюція, згідно якої «він разом з громадою переходить у “Київський патріархат”».

«Про це вони сказали, коли прийшли під храм і просили його відкрити. Звичайно, ми на це не погодилися. В той час, коли було це зібрання, наші парафіяни, жителі села, які кожної неділі, кожного свята приходять в храм, залишилися з нами, священиками, біля храму. Ми молилися читали акафіст Покрови Божої Матері», — підкреслив настоятель.

Тож представники «УПЦ КП» відслужили молебень біля храму, а потім влаштували коротку перепалку з вірянами.

«Вони вирішили все-таки спробувати «образумити» наших парафіян, але  швидко зрозуміли, що їм тут нічого не добитися, й десь за пів години покинули церковний двір», — розповів о. Миколай.

Наступного дня, у неділю, у Свято-Георгівському храмі була, як завжди, відслужена Божественна літургія. Настоятель храму разом з вірянами дякують Богу й усім за молитовну підтримку.

Ми писали раніше, що в Городенківському районі представники «Київського Патріархату» за підтримки місцевої влади намагаються у незаконний спосіб відібрати у вірян Української Православної Церкви їхні храми. Дізнавшись про наміри рейдерського захоплення їхньої церкви, отець Миколай Богаченко просив усіх вірних Православної Церкви підтримати молитовно їхню релігійну громаду.

Єпархіальне управління Івано-Франківської єпархії УПЦ просить віруючих своєчасно повідомляти про всі випадки порушення законності та правопорядку з боку органів державної влади та місцевого самоврядування для вжиття необхідних засобів захисту прав релігійних громад відповідно до чинного законодавства України.

Просмотров: 2236

2 відповіді на “На Івано-Франківщині православні відстояли свій храм й залишилися в канонічній Церкві (+відео)

  1. Чому ж так не об”єктивно висвітлено події??? Та й отець Микола говорить неправду…??? Чому мирян УПЦ, котрі відправляли молебень і голосували, ідентифікують як Київський Патріархат, а УПЦ на чолі із отцем Миколою не ідентифікують як Московський Патріархат??? А сором”язливо замовчують??? За вашим дописом виходить, що місцеві віряни не голосували за перехід до Київського Патріархату, то може покажете хто був проти???

    • Навіть на відео, які відзняли ті ЗМІ, що представляли чітко сторону голови і КП, видно скільки реальних парафіян було проти.
      Місцеві віряни голосовули, напевно, але їх було мало. та й виходить, що більшість тих, хто був проти, ніякого відношення до церковного життя громади немає. Ті люди, які ходять в храм щонеділі – то є, якщо вже на те пішло, реально релігійноактивні жителі, які можуть говорити своє слово. а все інше – суто політика. Бога там немає ані на грам. Українська Православна Церква має визнання у всіх інших Помісних Церков і широку автономію. А “київського патріархата” не існує в площині Вселенського Православ’я. Не обманюйтесь. Є розкол і все. куди ви там людей перевести хочете?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *