Греко-католицькі інформаційні ресурси активно прикривають злочини «Київського патріархату»

Субота, 21.10.2017 10:00

Маніпулюючи суспільною думкою, «Київський патріархат» намагається виправдати свої кримінальні злочини за допомогою статей в ангажованій пресі. Зокрема брутальне захоплення двох культових споруд УПЦ на Франківщині журналісти сайту risu.org.ua, який працює під егідою Українського Католицького університету, вже традиційно для себе назвали добровільними переходами релігійних громад. 

У своєму коментарі Інформаційно-просвітницькому відділу голова Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов пояснив, як згідно Українського Законодавства все виглядає насправді. 

Нагадаємо, в Івано-Франківській єпархії протягом минулого тижня у двох релігійних громад — Різдва Пресвятої Богородиці села Рогиня та Успіння Пресвятої Богородиці села Старий Гвіздець захопили храми, а парафію на честь Георгія Побідоносця села Острівець намагалися силоміць перевести у розкол.

«Представниками «Київського патріархату» та деякими ЗМІ здійснюється навмисна підміна понять і маніпулювання реальними фактами. Вони свідомо називають збори села зібранням релігійної громади, при цьому траплялися випадки, коли членів релігійної громади не просто не запрошували, а навіть не допускали до зали, де проходило зібрання. Так сталося й у селі Старий Гвіздець цього разу. Не дивлячись на це, ресурс, який претендує на статус «релігійно-інформаційної служби», написав, що 15 жовтня 2017 року віряни храму Успіння Пресвятої Богородиці села Старий Гвіздець, Коломийського району абсолютною більшістю голосів начебто вирішили вийти зі складу Івано-Франківської єпархії УПЦ та приєднатись до Коломийської єпархії «УПЦ КП»», — зазначив протоієрей Олександр Бахов.

ЗМІ заявили, що «силових захоплень» не було. На переконання голови Юридичного відділу УПЦ, зазначенні події у населених пунктах є імітацією правової процедури зі зміни підлеглості релігійних громад та мають всі ознаки рейдерства, яке є кримінальним злочином.

Збори територіальної громади в с. Рогиня/ фото Фейсбук

«Насправді, збори села, на яких вирішується питання про зміну підлеглості, не мають ніякого відношення до діяльності релігійних громад, але чомусь на таких зібраннях створюють альтернативні органи управління релігійної громади, обирають до керівництва сторонніх осіб, змінюють статутні документи — все це класичні ознаки рейдерства. При цьому місцева влада всупереч закону не тільки сприяє, а іноді безпосередньо керує процесом.  Можливо не всі люди усвідомлюють, що порушують закон, але представники влади повинні це розуміти. А також слід пам’ятати, що строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за розпалювання релігійної ворожнечі та рейдерство більший, ніж термін, на який їх було обрано. Як правило, рішення прийняті на зборах села виконуються представниками радикальних організацій або кремезними чоловіками у камуфльованій формі, які зрізують замки, вриваються до храму і дають можливість священикам «Київського патріархату» у ньому помолитись», — підкреслив отець Олександр.

Як роз’яснив голова юридичного відділу, окремі представники релігійної громади, за бажанням можуть змінити свою релігійну приналежність, але не потрібно це право ототожнювати із правом релігійної громади на зміну підлеглості – це різні речі.

с. Острівець, релігійній громаді УПЦ прийшли повідомити, що їх “перевели” в “УПЦ КП”/ фото Фейсбук

«На сьогоднішній день реалізація права на зміну підлеглості релігійної громади визначається її статутними документами, — таке рішення може прийматися тільки на парафіяльних зборах за участі священика. Жодні інші зібрання не можуть приймати данного рішення  — це втручання у внутрішнє життя релігійної громади, а також, безсумнівно, порушення прав громадян України на свободу віросповідання, закріплених Конституцією України та Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації», — нагадав протоієрей Олександр. — «Київський патріархат» завжди наголошує лише на праві зміни підлеглості, але не звертає уваги громадськості на те, що підлеглість може змінити тільки релігійна громада, а не мешканці населеного пункту. Так, наприклад, на зборах села Острівець, за участі людей, які приїхали з інших міст, було прийнято «резолюцію», згідно якої членів релігійної громади храму святого великомученика Георгія Побідоносця без їхньої згоди та участі перевели у юрисдикцію «Київського патріархату» — це абсурд».

Слід зазначити, що очільник «УПЦ КП» не раз заявляв — «Київський патріархат» проти силових захоплень: «Нам не храми потрібні, а вірні. Ми категорично проти силового захоплення храмів».

Протоієрей Олександр Бахов ще раз наголосив, що «такого роду заяви є лукавством, так, як у захопленні храмів релігійних громад УПЦ по сьогоднішній день бере учать значна кількість священиків так званої церкви Київського патріархату. І саме “УПЦ КП” стає головним вигодонабувачем. Проте усі рішення, які приймаються на вищезгадуваних зборах територіальних громад — незаконні. Я впевнений, що рано чи пізно ці рішення у судовому порядку будуть скасовані».

Просмотров: 895

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *