Напередодні Неділі 20-ї після П’ятидесятниці Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

Субота, 21.10.2017 20:53

21 жовтня 2017 року, напередодні Неділі 20-ї після П’ятидесятниці та дня пам’яті святих отців VII Вселенського Собору, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Його Блаженству співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, архієпископ Ірпінський Климент, а також духовенство монастиря.

У неділю, найближчу до 11 жовтня, Православна Церква святкує пам’ять святих отців VII Вселенського Собору.

Сьомий Вселенський Собор був скликаний у 787 році, у місті Нікея, при імператриці Ірині, і відбувся за участі 367 єпископів. Собор скликаний проти іконоборства, яке виникло за 60 років до нього при Льві Ісаврі. Цей імператор, бажаючи досягти миру з арабами-мусульманами, релігія яких не дозволяла зображень, вважав необхідним скасувати шанування ікон. Святі отці постановили, що шанування ікон є невід’ємною складовою життя Церкви, а також визначили характер цього шанування: православні християни звертаються у молитвах і шанують не дерево і фарбу, а того, хто зображений.

Завтра Предстоятель очолить Божественну літургію у цьому ж храмі. Початок богослужіння о 8:30.

Просмотров: 1224

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *