Вітальний адрес Предстоятеля УПЦ з нагоди Актового дня Київської духовної академії і семінарії

Четвер, 09.11.2017 12:33

ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВУ,

ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОМУ АНТОНІЮ,

МИТРОПОЛИТУ БОРИСПІЛЬСЬКОМУ І БРОВАРСЬКОМУ,

РЕКТОРУ КИЇВСЬКОЇ ДУХОВНОЇ АКАДЕМІЇ І СЕМІНАРІЇ,

КЕРУЮЧОМУ СПРАВАМИ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

 

ПРОФЕСОРАМ, ДОЦЕНТАМ, ВИКЛАДАЧАМ,

СПІВРОБІТНИКАМ ТА СТУДЕНТАМ КИЇВСЬКИХ ДУХОВНИХ ШКІЛ

 

 

Ваше Високопреосвященство! Дорогий владико Ректоре!

Всечесні отці, шановні викладачі, студентство та гості Академії!

У сьогоднішній святковий день, коли за словом церковного піснеспіву «благодать Святого Духа нас собра», — ми зібралися у стінах Києво-Печерської Лаври, щоби відзначити Актовий день Київської духовної академії та вшанувати пам’ять преподобного Нестора Літописця. Саме преподобний Нестор одним із перших на Русі зумів поєднати у своєму житті молитовний подвиг та вченість, будучи лаврським чернцем і подвижником, він став автором найдавнішого руського літопису — «Повісті временних літ». Приклад життя преподобного Нестора Літописця має стати духовним орієнтиром для всіх нас, а особливо для студентів та вихованців Київських духовних шкіл, які зобов’язані використати здобуті знання, у першу чергу, для свого духовно-морального вдосконалення та власного досвіду молитви. Священика повинна вирізняти саме молитва. Пастир має стати взірцем для своєї пастви у вірі, смиренні та молитві. Пастир не може бути лицеміром перед Богом і людьми. Святитель Філарет (Амфітеатров), митрополит Київський так повчає про молитву: «Молитва для нас є найбільш дієвим, можна сказати, єдиним знаряддям для отримання всіх дарів від Бога, від Якого Одного отримуємо «всякое даяние благо и всяк дар совершен» (Як.1:17)».

Протягом своєї більш як чотирьохсотлітньої історії Київська духовна школа довела, що вона є школою святості і підтвердженням цього є Собор святих випускників Київської духовної академії, пам’ять яких ми сьогодні святкуємо. Святі Київської духовної академії навчалися та викладали в різні історичні періоди, проходили своє служіння в різних Помісних Церквах, але об’єднувало їх неухильне служіння Богу та служіння ближньому. Нехай їх архіпастирський, пастирський, місіонерський досвід стане для нас прикладом служіння Церкві Христовій у сучасних реаліях.

Також цьогорічний Актовий день є особливий тим, що ми святкуємо двохсотріччя від дня відкриття Київської духовної семінарії як окремого духовного навчального закладу. Головним завданням для Київської семінарії було виховання майбутніх священнослужителів, які, здебільшого, після закінчення шестирічного курсу навчання, приймали священний сан та направлялись на парафіяльне служіння. Ця тенденція не змінилася, більшість сьогоднішніх семінаристів після прийняття хіротонії будуть направлені на парафії, у котрих потрібно буде втілити в життя свої теоретичні знання, здобуті на семінарській лаві.

У цей святковий день, бажаю владиці Ректору, всій професорсько-викладацькій корпорації з честю продовжувати славетні традиції Святих Київської духовної академії — виховувати нове покоління достойних пастирів для ниви Христової.

З благословенням

+ОНУФРІЙ,

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,

ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

 

9 листопада 2017 р.

м. Київ

Просмотров: 190

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *