На території столичного храму невідомі скоїли підпал (фото)

Середа, 15.11.2017 16:40

Настоятель допускає, що злочин пов’язаний із загальною тенденцією розпалювання релігійної нетерпимості до УПЦ.

Сьогодні 15 листопада 2017 року о 12:30 співробітник котельні на території храму Трьох Святителів у Святошинському районі Києва відчув запах диму. Він виявив, що загорілося приміщення генераторної, яке знаходиться в трьох метрах від церкви. Загасити пожежу вдалося особистими зусиллями, ще до прибуття пожежників. Ніхто з людей не постраждав. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Приїхавши, пожежники зафіксували, що пожежа погашена. Збиток склав близько 30 тисяч гривень. Слава Богу, ніхто з людей не постраждав », — розповів настоятель громади Трьох Святителів, благочинний Святошинського району м.Києва протоієрей Діонісій Дунаєв.

Те, що це був саме підпал, а не загоряння свідчить ряд факторів.

«Згоріла саме зовнішня сторона генераторної, яка виходить на церковне подвір’я. А церковний двір у нас завжди відкритий. У місці загоряння немає ані електропроводки, ані чогось подібного. Приміщення огороджено листами профнастилу, але там є щілини під дахом, куди можна бризнути запальною сумішшю. І саме з того боку, під дахом і виникла пожежа», — підкреслив священик.

Слідча оперативна група, яка прибула на місце підпалу, оцінила наслідки від пожежі, все запротоколювала і записала свідчення настоятеля храму.

«Поліцейські запитували, кого я підозрюю. Раніше траплялося, що в храм заходили люди, які починали лихословити або поводитись неадекватно. У відповідь на прохання вийти, вони погрожували, що спалять нас, так, як ми «московський патріархат» і т.п. Але останнім часом не було якихось прямих або непрямих погроз. Хоча, знаючи сучасну тенденцію розпалювання ненависті до нашої Церкви, а також те, що в Києві та Київській області вже зафіксовано чимало випадків підпалів, не дивно, що хтось міг це зробити просто з ненависті до нас», — зазначив протоієрей Діонісій.

Просмотров: 926

Залишити відповідь