В Україні стартував благодійний марафон за участю переможця Голосу країни прот. Олександра Клименка (+відео)

П’ятниця, 17.11.2017 13:22

Благодійний марафон культурно-просвітницьких зустрічей за участю клірика Бориспільської єпархії, переможця національного конкурсу «Голос країни» протоієрея Олександра Клименка відбувається за ініціативи священнослужителів та вірян різних єпархії УПЦ. В кожному з регіонів має свої особливості. Проте всі організатори сходять на тому, що головна мета заходів — налагодження більш глибоких комунікацій між усіма її учасниками.

Протоієрей Олександр Клименко в коментарі Інформаційно-просвітницькому відділу УПЦ розповів про марафон.

«Ці зустрічі — продовження давно вже мною розпочатої праці у напрямку розширення церковної проповіді за рамки власне лише церковних служб. Ми зустрічаємося з молодими людьми — «молодіжами», недільними школами. Сподіваюся, будемо зустрічатися з інтелігенцією і з представниками влади. Проводимо концерти за участю різних колективів, виконавців. Концерт займає невеличку частину — це фінальна частина».

Нещодавно в Луцьку та Шепетівці відбулися перші зустрічі зі священиком Бориспільської єпархії, який цього року став «голосом країни». Всі вони мали успіх. У такий спосіб виникла ідея проведення благодійного марафону культурно-просвітницьких зустрічей. Мукачево назвали першим містом, де марафон офіційно стартував.

Тут протоієрей Олександр зустрівся з закарпатською молоддю, розповів, як правильно розвивати і удосконалювати подаровані Творцем таланти.

Вихід на велику сцену, за словами священика, для нього «був зумовлений ще однією можливістю неформальної проповіді Христа і любові до Нього». «Якщо ми можемо змінити світ в сторону добра, навіть через спів або інші свої таланти — це потрібно робити», — сказав отець Олександр, додавши, що «священнослужитель, де б він не був, повинен приводити людей до Христа, а не до себе».

Далі він взяв участь у ранковому твшоу “Ранок з М-студіо”, під час якого відповів на запитання про можливість поєднання священнослужіння з професійним співом. Після чого зібрав повний зал глядачів в Мукачівському драматичному театрі.

На  початку концерту архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор привітав усіх присутніх з днем міста, яке цього дня, 11 листопада, святкувалося.

«Сьогодні формат проповіді Євангелія різноманітний… Я згадую, як, навчаючись в першому класі духовної семінарії, ми запитали відомого духівника архімандрита Кирила (Павлова), чи можна слухати семінаристам і священикам музику… І ми були приємно здивовані, коли старець сказав: “Не просто можна, а потрібно. Музика збагачує душу людини”», — поділився владика.

Участь у концерті взяли: вокальний колектив “БРЕВІС” (м.Мукачево), володарка Гран-прі дитячо-юнацького фестивалю-конкурсу “Яскрава країна” Катерина Лінтур (м.Ужгород), суперфіналістка “Голос діти” – Іванна Решко (м.Мукачево), солістка Заслуженого академічного Закарпатського народного хору Яна Садварій, вихованка МСРЦ “Дорога життя” Уляна Кастран та заслужений артист України, голова Відділу єпархіального, церковного, культурно-просвітницького служіння Мукачівської єпархії – архідиякон Олександр Садварій (м.Ужгород).

Долучилися до культурно-мистецького дійства й представники влади, зокрема міський голова Мукачева Андрій Балога.

Протоієрей Олександр Клименко пояснює важливість такого формату комунікацій: «Коли ми організовуємо на спільній площадці концерт, який переплітає в собі і духовних осіб, і світські номери — це зобов’язує. Світські номери відповідати високому змісту, прийнятному в церковному середовищі, а церковні — виводить з певної закритості лише церковних заходів. Це свого роду місіонерська проповідь, особливо, коли єпископ виходить на світському заході і звертається зі своїм пастирським напутнім словом, коли ведучий — священик…».

Наступного дня, 12 листопада, організатори марафону разом взяли участь в Літургії в кафедральному соборі на честь Різдва Пресвятої Богородиці в Мукачево. Після чого відбули в інше Закарпатське місто — Тячів. Тут концерт за участі «Голосу країни» та співочих колективів Тячівського, Виноградівського, Хустського та Рахівського районів, а також Архієрейського Митрополичого хору священнослужителів Хустської єпархії знову зібрав повний зал.

Наступними містами, у які їде благодійний марафон — Ізюм (19 листопада), Житомир (20 листопада), Запоріжжя (21 листопада), Рівне (23 листопада).

Протоієрей Олександр Клименко розповів Житомирському телеканалу про марафон і відповів на актальні запитання:

Просмотров: 1621

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *