Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив освячення храму та Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі(+відео)

Неділя, 26.11.2017 14:01

26 листопада 2017 року, у Неділю 25-у після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій  очолив Божественну літургію у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що поблизу Дальніх печер Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Перед Божественною літургією Предстоятель звершив чин освячення оновленого храму Київських духовних шкіл.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці — пам’ятка архітектури XVII ст. в стилі українського бароко. Знаходиться на території Києво-Печерської лаври поруч з Дальніми печерами. В теперішній час є храмом Київської духовної академії і семінарії.

Його Блаженству співслужили ректор КДАіС, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Сєверодонецький і Старобільський Никодим, архієпископ Боярський Феодсій, архієпископ Ірпінський Климент, а також духовенство Київської духовної академії.

За богослужінням молились викладачі і студенти Київських духовних шкіл та численні парафіяни храму.

Після читання Святого Євангелія проповідь виголосив викладач КДАіС архімандрит Феодосій (Марченко).

За богослужінням було піднесено сугубу молитву про мир в Україні.

Після Божественної літургії ректор КДАіС митрополит Бориспільський і Броварський Антоній подякував Блаженнішому Митрополиту Онуфрію за благословіння та молитву і привітав його з днем пам’яті святителя Іоанна Златоуста. Також митрополит Антоній розповів про надзвичайне значення храму Різдва Богородиці у житті Київських духовних шкіл. “Храм – епіцентр духовної освіти”, – наголосив архієрей.

Предстоятель вручив церковні нагороди благодійникам, які допомагали в реставрації, та іконописцям, які безпосередньо займалися розписом храму. Після чого Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував за труди ректору КДАіС митрополиту Антонію, благодійникам та усім, хто долучився до оновлення храму Різдва Богородиці, а також привітав вірних з недільним днем і благословив усіх. “Молитвами святителя Іоанна хай Господь благословить нас, наших рідних, хай дасть терпіння, любов до ближнього, любов до свого Творця, і щоб благословіння Боже завжди було з нами”, – побажав Архіпастир.

Нагадаємо, напередодні Предстоятель очолив всенічне бдіння у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.

 

Просмотров: 2699

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *