УПЦ вітає намагання подолати розкол і очікує, що в «Київського патріархату» слова не розійдуться зі справами

Вівторок, 05.12.2017 22:50

Заступник голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич прокоментував отримання Архієрейським Собором РПЦ листа від колишнього митрополита Філарета (Денисенка)

«Ініціатива виходила від Філарета особисто – не від РПЦ», – підкреслив спікер. Через це лист і був зачитаний присутнім на Соборі.

«Фактично вперше на Архієрейському Соборі РПЦ такий лист було зачитано, тому що Філарет і попередньо звертався, але він звертався в іншому стилі, з іншими пропозиціями, з іншими титулами, – пояснив отець Миколай. – А це було звернення саме про примирення, про прощення».

Було відзначено, що лист є “напівпокаянним” проте все одно «позитивним кроком».

Заступник голови ВЗЦЗ УПЦ зазначив, що наступні заперечливі пояснення з боку Філарета можуть бути цілком зрозумілими через «непросту ситуацію», в якій опинився очільник «Київського патріархату» та вплив його оточення.

«В даній ситуації ми не будемо брати до розгляду ті емоції, які були там висловлені, – прокоментував отець Миколай заяви Філарета під час прес-конференції після оприлюднення листа. – Ми будемо спокійно очікувати на відповідь іншої сторони… Якщо вони підуть на діалог, на переговори, то це було б позитивно».

Спікер додав, що Церква стримано відноситься до перспективи діалогу з «Київським патріархатом». «Ми не маємо ніяких ілюзій, – сказав спікер, – але все-таки вважаємо, що розкол для Церкви є гріхом і проблемою. І якщо ми можемо хоч щось зробити для того, щоб ця проблема була вирішена, маємо скористатися найменшою можливістю для того, щоб це зробити».

Просмотров: 611

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *