Про справжні причини конфліктів навколо захоплених храмів УПЦ – Керуючий справами

Середа, 06.12.2017 21:55

Ворожа налаштованість до Української Православної Церкви йде не від народу, а формується на рівні загальної інформаційної пропаганди та недружньо налаштованих конфесій

Про це зазначив керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній під час інтерв’ю виданню «Апостроф».

Відповідаючи на запитання, чому агресивні дії греко-католиків у Коломиї мали місце саме зараз, архієрей вказав на загальносуспільну ситуацію в країні, що склалася. «Цією ситуацією користуються люди з яскраво вираженими радикальними і націоналістичними настроями», – сказав владика Антоній.

Він також зауважив, що керівництво УГКЦ не має на меті підтримувати конфлікт. Воно, «якщо вірити в його щирість, заявило, що не прагне захоплювати храми інших конфесій», тому, вочевидь, не схвалює агресивні дії своїх капеланів у Коломиї.

«Це може означати, – продовжив керуючий справами, – що скандал навколо храму в Коломиї був спровокований радикальними націоналістичними організаціями, які використовують уніатських священиків».

Разом із тим Преосвященний владика зауважив, що в даній складній ситуації «УГКЦ могла б зробити набагато більше для того, щоб втихомирити своїх радикальних священиків».

Щодо безпосередніх учасників захоплення храму в Коломиї та їх «скандальних знахідок», владика сказав наступне. «Представникам радикального греко-католицького духовенства хотілося б порадити, замість того, щоб збурювати людей, порушувати закони країни, бігати на мітинги, організовувати “духовні майдани”, частіше читати Євангеліє, вивчати богослов’я, розширювати культурний діапазон, перш ніж публічно говорити всяку нісенітницю».

Продовжуючи думку, архієрей зазначив, що ворожа налаштованість до Української Православної Церкви йде не від народу, а формується на рівні загальної інформаційної пропаганди. «З боку народу такого запиту просто не існує, – підкреслив митрополит Антоній. – Я часто їжджу до єпархій в різних регіонах нашої країни і можу це засвідчити. Однак радикальні настрої навмисно підігріваються за допомогою окремих недобросовісних ЗМІ, а також недружньо налаштованих стосовно нас конфесій, а саме – «УПЦ КП» і певною мірою деякими представниками УГКЦ».

Просмотров: 595

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *