Верховна Рада скасувала обов’язкову перереєстрацію статутів релігійних організацій

Четвер, 07.12.2017 23:37

Прийнятий парламентом законопроект № 6776-д скасував вимогу про внесення будь-яких додаткових положень до статутів релігійних організацій, як умови збереження їх неприбуткового статусу.

7 грудня 2017 року Верховна Рада України прийняла зміни до Податкового кодексу, які скасовують перереєстрацію релігійних організацій та гарантують автоматичне внесення їх до Реєстру неприбуткових установ і організацій. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на Інститут релігійної свободи.

Відповідні поправки запропонувала народний депутат Оксана Продан.

Відтак для включення релігійних організацій до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій достатньо дотримання лише однієї вимоги, яка міститься в абзаці 2 пункту 133.4.1 статті 133 Податкового кодексу, а саме – бути зареєстрованою відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

За бажанням релігійної організації вона може подати до податкового органу копію свого статуту.

Таким чином, прийнятий парламентом законопроект № 6776-д скасував вимогу про внесення будь-яких додаткових положень до статутів релігійних організацій, як умови збереження їх неприбуткового статусу. Водночас релігійні організації у своїй діяльності, як і раніше, повинні дотримуватися вимог пункту 133.4.2 статті 133 Податкового кодексу України – тобто здійснювати лише неприбуткові види діяльності, передбачені їх статутами та Законом про свободу совісті.

У разі порушення цієї норми, релігійна організація може бути виключена контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій та буде вважатися платником податку на прибуток – з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення.

Нагадаємо, 6 жовтня 2016 року народні депутати проголосували за прийняття законопроекту №5050, згідно якого щоб зберегти стан неприбутковості, релігійним організаціям необхідно внести відповідні зміни до статутів у термін до 1 січня 2018 року.

Просмотров: 2490

Один відповідь на “Верховна Рада скасувала обов’язкову перереєстрацію статутів релігійних організацій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *