Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Літургію Передосвячених Дарів у Києво-Печерській Лаврі

П’ятниця, 23.02.2018 13:21

23 лютого 2018 року, у п’ятницю першої седмиці Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Літургію Передосвячених Дарів у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

Його Блаженству співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Макарівський Іларій, єпископ Баришевський Віктор і братія Лаври в священному сані.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

Предстоятель також очолив молебен з каноном великомученику Феодору Тирону і благословінням колива.

Звичай благословляти коливо в першу седмицю Великого посту виник після чудесного явлення св. Феодора в 362 році. Нечестивий імператор Юліан Відступник, щоб понасміхатися з християн, які свято берегли Великий піст, повелів окропити всю їжу на ринках ідоложертвенною кров’ю. Вмч. Феодор Тирон з’явився Антіохійському єпископу Євдоксію і звелів йому повідомити християн про підступність імператора, а також порадив замість ідоложертвенного вживати в їжу тільки відварені зерна пшениці.

Після одпусту Блаженніший Владика привітав присутніх з днем пам’яті великомученика Феодора Тирона, пояснив вірним, чому сьогодні у православних храмах благословляють коливо та побажав Божої допомоги у трудах на ниві Великого посту.

Нагадаємо, вчора Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив читання останньої частини Великого канону у Десятинному монастирі Різдва Пресвятої Богородиці. 

Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1148

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *