Православні українці подали на Верховну Раду в Суд за втручання у церковні справи

Четвер, 11.10.2018 09:06

Дві релігійні громади Української Православної Церкви подали позови до суду, оскаржуючи право Парламенту звертатися до Константинопольського Патріарха з проханням про автокефалію.

Позивачами виступили громади Городницького Свято-Георгіївського монастиря (Житомирська область) і храму Святителя Миколая Бердянської єпархії, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на vesti-ukr.com.

У квітні цього року Верховна Рада звернулася на прохання президента Петра Порошенка до Патріарха Варфоломія з проханням про надання автокефалії. Тим часом позивачі вважають цей крок парламенту «протиправним».

«Питання, по якому прийнято постанову, є виключно питанням церковного устрою і управління. А по ч.3 ст.35 Конституції України Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави», — йдеться в позовній заяві Свято-Георгіївського монастиря.

Також там зазначається, що внутрішній порядок управління УПЦ не передбачає участі в ньому держави, «проте, держава в особі відповідача (Верховної Ради – авт.) Відкрито і грубо втручається в традиції і внутрішні настанови УПЦ».

У другому позові наводяться деякі приклади з діяльності Євросуду з прав людини, зокрема “S.A.S. versus France”, в якому ЄСПЛ визнав за державою право лише на опосередкований вплив на питання релігії, в інтересах безпеки суспільства.

Таким чином, Городницький монастир і віруючі Бердянська вимагають визнати протиправною і скасувати постанову Ради про звернення до Патріарха Варфоломія.

Нагадаємо, раніше Окружний адміністративний суд Києва прийняв позов громадської організації “Верховенство права” щодо компетенції влади України втручатися в діяльність Церкви.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 2401

2 відповіді на “Православні українці подали на Верховну Раду в Суд за втручання у церковні справи

Залишити відповідь