У Чернігові вшанували пам’ять святителя Феодосія Чернігівського

Вівторок, 18.02.2014 15:58

18 лютого, в день пам’яті святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського (+1696), керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив Божественну літургію в кафедральному Свято-Троїцькому соборі міста Чернігова.

Його Високопреосвященству співслужили: архієпископи Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій та архієпископ Яготинський Серафим, єпископи Гомельський і Жлобинський Стефан та Ніжинський і Прилуцький Іриней, а також духовенство єпархії.

Раку з нетлінними мощами подвижника, який вважається небесним покровителем стародавнього міста,  було встановлено посередині храму, щоб кожен віруючий міг звернутися до святителя зі словами гарячих молитов, проханням про допомогу, про зцілення від недуг тілесних чи духовних, або подякувати за заступництво.

На завершення богослужіння був відслужений молебень святителю Феодосію перед його чесними мощами.

ДО РЕЧІ. Святий Феодосій Чернігівський – виходець із дворянського роду, вихованець братського Київського монастиря, був одним з найосвіченіших людей ХVII століття. Він був учнем Єпіфанія Славінецького, Інокентія Гізеля та ін. Святитель виступав за возз’єднання Руської та Київської Митрополій і брав участь у посольстві, що увінчалося підписанням відповідних грамот (1685 р). Його єпископська хіротонія відбулася у 1692 року. В управління Чернігівською кафедрою вступив у 1693 році. Відійшов до Господа святитель Феодосій 1696 року. До лику святих причислений у 1896 році.

 

Просмотров: 15

Залишити відповідь