ХАРКІВ. Представники Української Православної Церкви взяли участь у засіданні Правління Київського міжконфесійного форуму

Даний захід було засновано з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира Народним Депутатом О. Фельдманом. У цьому заході неодноразово брали участь Блаженніший Патріарх Єрусалимський Феофіл ІІІ, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, ієрархи Православних Церков світу.

У цьогорічному заході взяв участь представник Вселенського Патріарха – архієпископ Іов (Геча),  митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій, митрополит Переяслав-Хмельницький  і Вишневський Олександр,  представники світових релігій та ін.

За результатами засідання було прийнято Резолюцію, у якій представники найбільших релігійних конфесій підтримали мирні ініціативи Президента Порошенка.

 

РЕЗОЛЮЦІЯ

 

м. Харків, 22 червня 2014

Ми, учасники засідання Правління Київського міжконфесійного форуму, що зібралися у м. Харкові, – представники християнських конфесій, іудейських та мусульманських громад, релігійні та громадські діячі з України та різних куточків світу – засвідчуємо спільне бажання сприяти відновленню миру в Україні.

Ми підтримуємо мирні ініціативи Президента України П. О. Порошенка, Верховної Ради, Уряду України та інші конструктивні пропозиції, спрямовані на зупинення зовнішньої агресії та збройного протистояння на Сході України.

Перед обличчям усього світу ми засвідчуємо, що в Україні, як в минулі десятиліття, так і тепер, існує міжконфесійне та міжнаціональне порозуміння, а всі питання взаємовідносин вирішуються шляхом співпраці та толерантності.

Ми категорично відкидаємо будь-які спроби використання релігійних та національних гасел з метою розпалювання ненависті між людьми, виправдання агресії та інших дій, спрямованих проти суверенітету і територіальної цілісності України.

Визнаючи правду однією з найвищих цінностей, ми вважаємо недостойним та засуджуємо розповсюдження неправдивої і фальшивої інформації про події в Україні.

Завдання релігійних лідерів, всіх віруючих та всіх людей доброї волі – сприяти відновленню миру в Україні.

Ми закликаємо релігійних лідерів світу – Вселенського Патріарха Варфоломія, Папу Римського Франциска, Московського Патріарха Кирила, всіх інших релігійних лідерів та віруючих молитися про мир в Україні і всіма доступними засобами впливати на політиків і суспільство з метою зупинення агресії проти України та кровопролиття на її землі.

Підтримуючи єдність, територіальну цілісність і суверенітет України в її міжнародно визнаних кордонах, ми закликаємо всі країни і, перш за все, Росію, поважати їх

Ми закликаємо всіх, хто з порушенням законів України взяв до рук зброю, скласти її та перейти до мирного політичного діалогу.

Члени Правління Київського міжконфесійного форуму.

 

Просмотров: 19

Залишити відповідь