Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри зустрівся з групою афонських ченців

2 липня  Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій зустрівся з канонічною братією монастиря Есфігмен Святої Гори Афон на чолі з ігуменом монастиря архімандритом Варфоломієм, якого супроводжували ієромонах Гавриїл та монах Йосиф.

Афонські ченці перебувають в Україні з паломницькою метою. Як відомо, один із засновників Києво-Печерської Лаври преподобний Антоній Печерський прийняв чернечий постриг на Святій Горі Афон саме у монастирі Есфігмен, з якого і повернувся до Києва, щоб започаткувати чернецтво на Русі.

Під час зустрічі ченці розповіли Місцеблюстителю про сучасний стан життя монастиря. Під час бесіди також говорилось про економічну кризу в Греції, про збройний конфлікт в Україні, та про духовні причини кризи сучасного суспільства. Ігумен монастиря запевнив митрополита Онуфрія в постійних молитвах братії за мир в Україні.

На завершення зустрічі співбесідники обмінялися подарунками.

У зустрічі також взяли участь – вікарій Київської Митрополії єпископ Бородянський Варсонофій, заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви протоієрей Миколай Данилевич, співробітник ВЗЦЗ УПЦ ієрей Георгій Георгіца.

Довідка: Ченці монастиря Есфігмен, які проживають у стінах історичної обителі, перебувають в розколі до Вселенського Православ’я. З 1972 року, посилаючись на екуменічні контакти Вселенського Патріарха, вони відмовилися згадувати його ім’я за богослужінням і вважають себе належними до юрисдикції розкольницької старостильної “Істинно-православної церкви Греції”. Аби відновити старовинну традицію Святої Гори відносно 20-чисельної кількості монастирів на Афоні, Священний Кінот в 2005 році благословив відновлення канонічної братії Есфігмену, яка тимчасово, поки обитель захоплена монахами-розкольниками, проживає в столиці Афону Кареї. Сьогодні канонічну есфігменську братію очолює ігумен Варфоломій.

 

Просмотров: 91

Залишити відповідь