Вітальне слово Предстоятеля УПЦ Учасникам ХХІІ міжнародної конференції з православної духовності на тему: «Блаженні миротворці»


Возлюблені брати і сестри!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди відкриття ХХІІ міжнародної конференції з православної духовності на тему: «Блаженні миротворці» (Мф.5.9.)!

Сьогодні увага всього цивілізованого світу прикута до буремних і трагічних подій, які охопили нашу державу. Протягом, вже майже, року, Українська Православна Церква, спостерігаючи з особливим болем за горем і сльозами українського народу, продовжує свідчити Євангельську правду та закликати людей до примирення, пошуку шляхів порозуміння та любові до ближнього. З перших революційних подій у місті Києві, покійний Митрополит Володимир закликав український народ прислухатися один до одного, зауважував, що мова ультиматумів чи груба сила не вирішить жодної із посталих проблем та благословляв кожну християнську душу молитися про примноження любові у серцях людей! Насправді Блаженнішого Митрополита Володимира завжди називали миротворцем, та любов, якою він обіймав кожну людину, є нічим іншим як тільки дією Благодаті Божої! Це є великий приклад для наслідування кожному з нас у наші важкі часи випробувань.

Особливою радістю наповнюється моє серце, коли чую, що тема миру підіймається на такому високому рівні і що ця тема актуалізується саме в церковному середовищі. Адже мир є наслідком дотримання людьми морального Закону Божого. Саме духовне життя, відповідність поводження кожної особи відповідно до Заповідей Господніх та наповнення свого серця благодаттю, дарує людині мир душевний, тобто особистий. І лише у тому разі, коли особистий мир стає тенденцією у суспільстві – благодатний мир наповнює цілі народи! Сьогодні ми, як ніколи, цінуємо мир! Мир державний, про який Церква щоденно молиться та мир душевний, який так важко сьогодні вберегти, споглядаючи за останніми подіями та сльозами матерів.

Возносячи вам, шановні учасники конференції, щирі слова подяки за вашу роботу, за цей благий намір, свідчення Євангельської  істини всьому християнському світу, прошу Господа, аби Він по Своїй неоціненній милості сподобив усіх нас бути причасниками Його благодатного миру та всепокриваючої любові!

Прикликаю на Вас Боже благословення!

+ Онуфрій
Митрополит Київський і всієї України

Просмотров: 38

Залишити відповідь