ХАРКІВ. У день 215-річчя заснування Харківської єпархії Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив Літургію в Благовіщенському кафедральному соборі міста

4 жовтня, в суботу після Воздвиження, віддання свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, в день віднайдення мощей святителя Димитрія, митрополита Ростовського, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, в 215-ту річницю заснування Харківської  єпархії,  звершив Божественну літургію в Свято-Благовіщенському кафедральному соборі міста Харкова.

За святковим богослужінням  йому співслужили:  митрополити –  Луганський і Алчевський Митрофан, Дніпропетровський  і Павлоградський Іриней, Черкаський і Канівський Софроній, Миколаївський і Очаківський Питирим, Харківський і Богодухівський Онуфрій, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископи –  Ізюмський і Куп’янський Єлисей, Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Городницький Олександр, єпископ Ірпінський Климент, духовенство єпархії та гості у священному сані.

По закінченні Євангельського читання Його Блаженство виголосив проповідь, в якій підкреслив велике значення християнських чеснот у житті людини і суспільства. “Християнське смирення відкриває людині пізнання волі Божої і набуття свого місця в світі, християнська любов перемагає зло. Живучи за заповідями Божими, слідуючи вченню Святої Церкви, повчанням священнослужителів, ми можемо знайти порятунок, подолати зло і біди, які переживає наш народ”, – зауважив Архіпастир.

За Божественною літургією Митрополит Онуфрій підніс молитву про мир та благоденство на Українській землі.

Наприкінці  богослужіння  Первосвятитель Української Церкви привітав єпископат, священнослужителів і вірних з 215-річним ювілеєм Харківської єпархії.

У своєму Архіпастирському слові Його Блаженство  закликав священнослужителів до подвигу терпіння, а віруючим побажав допомоги Божої, терпіння і молитви.

За ревне служіння Святій Церкві та з нагоди ювілею Предстоятель Української Православної Церкви нагородив митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія орденом святого рівноапостольного князя Володимира І-го ступеня.

Керуючий Харківською  єпархією митрополит Онуфрій від імені духовенства та вірних єпархії сердечно подякував Предстоятелю за візит і Первосвятительське благословення. На молитовну пам’ять владика Онуфрій підніс Його Блаженству Озерянську ікону Божої Матері.

Після відправи  Блаженніший Митрополит Онуфрій разом з єпископатом, духовенством та вірними пройшли Хресним ходом від Свято-Благовіщенського кафедрального собору до Свято-Покровського чоловічого монастиря.

Під час ходи підносилися молитви до Господа, Пресвятої Богородиці та святих угодників про милість, мир і заступництво православного народу.

Прощаючись з духовенством і мирянами,  Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив усіх з балкона Архієрейської резиденції на території Свято-Покровського монастиря.

За матеріалами Прес-служби Харківської єпархії

Просмотров: 112

Залишити відповідь