Глава Уряду Арсеній Яценюк доручив вжити невідкладних заходів для недопущення захоплення церков

Глава Уряду Арсеній Яценюк доручив Міністерству внутрішніх справ, Міністерству культури, Київській та обласній державним адміністраціям “невідкладно вжити заходів для недопущення загострення міжконфесійних відносин, зокрема захоплення культових споруд”.

Про це йдеться у дорученні Прем’єр-міністра України від 13 жовтня 2014 року № 102, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Враховуючи скарги на роздмухування протистояння на релігійному ґрунті, Арсеній Яценюк доручив центральним і місцевим органам виконавчої влади вжити заходів для розв’язання проблемних питань, озвучених під час зустрічі з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій 3 жовтня.

Крім цього, Міністерство культури має провести моніторинг випадків міжконфесійного протистояння та розробити план заходів щодо їх запобігання.

Ще одним завданням Міністерства є відновлення роботи комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій при Кабінеті Міністрів України, задля чого має бути оновлений її посадовий склад.

Прем’єр-міністр доручив Держкомтелерадіо, Київській та обласним держадміністраціям вирішити питання “безкоштовного надання релігійним організаціям ефірного часу на Першому національному телевізійному каналі, першому каналі Українського радіо та каналах обласних державних телерадіокомпаній для трансляції програм, присвячених духовно-моральним питанням та висвітленню діяльності релігійних організацій”.

Державній службі з надзвичайних ситуацій разом із Мінсоцполітики доручено “налагодити ефективну співпрацю з релігійними організаціями з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням тимчасово переміщених осіб”.

Нагадаємо, що 3 жовтня на зустрічі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з головою Верховної Ради України Олександром Турчиновим та Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком, голова Синодального інформаційного відділу УПЦ єпископ Климент заявив про захоплення 10-ти храмів УПЦ.

Просмотров: 89

Залишити відповідь