МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКИЙ. Предстоятель Української Православної Церкви звершив Божественну літургію в древньому козацькому храмі с. Немія

27 жовтня, в день пам’яті прп. Параскеви Сербської (ХІ),  Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій  звершив Божественну літургію в Свято-Параскевинському  храмі в селі Немія Могилів-Подільської єпархії.

Предстоятелю співслужили:  митрополити – Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Вінницький і Барський Симеон, архієпископ Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, єпископи – Єдинецький і Бричанський Никодим, Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, Обухівський Іона,   духовенство Могилів-Подільської та сусідніх єпархій.

Після богослужіння відбувся Хресний хід довкола храму.

Вітаючи священство і прихожан з престольним святом, Блаженніший Митрополит Онуфрій побажав усім наслідувати смиренний подвиг преподобної  Параскеви та  намагатися зберегти свій душевний мир, який і буде запорукою миру в усій Україні.

Козацька церква св. Параскеви – пам’ятка подільського дерев’яного зодчества. Є одним з найдревніших на Поділлі (побудований в 1775 році). Він виконаний з дуба та ясена в стилі українського бароко.  Церкву відвідували Тарас  Шевченко,  Олександр Пушкін, Ференц Ліст та ін. Не закривалась у радянський час і зберегла православні традиції, примножуючи їх у наш непростий час.

Просмотров: 460

Залишити відповідь