РУМУНІЯ. Керуючий справами УПЦ звершив Божественну літургію в кафедральному соборі міста Клуж-Напока

2 листопада, перебуваючи з офіційним візитом у Румунії, Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній і митрополит Клужський Андрій звершили Божественну літургію в Успенському кафедральному соборі міста Клуж-Напока (Румунія).

Ієрархам співслужили клірики кафедрального собору, а також священнослужителі, які прибули в Клуж для участі в міжнародному богословському симпозіумі.

Після відпусту владика Антоній подякував владиці Андрію за запрошення відвідати Клужську митрополію, зокрема, сказавши:

«Наші народи, український і румунський, довгі століття зберігали православну віру незважаючи на всілякі перешкоди. Найголовніший скарб – віру – наші народи зберігали навіть тоді, коли втрачали майже все. У нас не тільки спільна віра, а й спільні святі, саме ті з них, хто однаково важливий для церковної історії наших народів. Це і святитель Петро Могила, і преподобний  Паїсій Величковський та інші святі. Враховуючи цю нашу спільність, особливо прошу братський по вірі народ, і особисто Вас, владика Андрій, молитися за боголюбивий український народ і за мир в Україні».

На завершення митрополит Антоній подарував митрополиту Андрію панагію.

В свою чергу, керуючий Клужською митрополією подякував владиці Антонію за участь у молитві і подарував ікону Господа Ісуса Христа.

Потім священнослужителі відвідали крипту кафедрального собору, де звершили заупокійну літію біля могили архієпископа Клужського Феофіла.

Цього ж дня Керуючий справами УПЦ у супроводі митрополита Клужського Андрія відвідав ряд пам’яток м. Клуж-Напока.

Зокрема  ієрархи побували у Музеї Клужської Митрополії, де зібрані ікони 17-20 ст., особисті речі видатних архієреїв і священнослужителів Клужа, предмети богослужбового начиння та інше.

Потім митрополити Антоній та Андрій відвідали  собор Пресвятої Трійці – перший кафедральний собор Клужської єпархії, церкву Преображення Господнього, а також Ботанічний сад.

Після екскурсії архіпастирі молилися за вечірнім богослужінням в кафедральному Успенському соборі Клужа.

Сайт КДАіС

Просмотров: 66

Залишити відповідь