Блаженніший Митрополит Онуфрій: І багатство, і бідність є хрестом, через який Господь випробовує нашу любов і вірність до Нього

У неділю, 30 листопада, під час Літургії у Трапезному храмі преподобних Антонія та Феодосія Києво-Печерської Лаври  Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви із проповіддю, у якій торкнувся споконвічної проблеми соціальної нерівності.

Він наголосив, що і заможна і бідна людина мають турботу в житті, лише перша переймається, як вчинити зі своїми статками, а друга – як подолати злидні. Тобто, і багатство, і бідність є хрестом, через який Господь випробовує нашу любов і вірність до Нього. Блаженніший Владика назвав бідність — легким хрестом, яким зручно людині прийти до Бога. А багатство — хрест важчий. Багатство нерідко відштовхує людину від Бога.

«Євангельська притча про нерозумного багатія показує нам, — зазначив Блаженніший Митрополит Онуфрій, — що заможні люди поділяються на дві категорії: одні вважають багатство своїм надбанням і хочуть через нього досягнути земного щастя, продовжуючи свій земний вік, а інші пам’ятають, що всі багатства і скарби насправді їм не належать, вони — Божі. Людина є лише домоправителем та розпорядником цього багатства».

Митрополит Онуфрій закликав витрачати те, що можна назвати словом «багатство», не забуваючи, що поряд є бідні і знедолені. Людина, яка служить ближнім від своїх статків «багатіє в Бога», і одного разу Господь скаже їй: «Добре, рабе, благий і вірний, за те, що ти був вірним у малому, над великим тебе поставлю, увійди в радість Господа твого».

Просмотров: 1175

Залишити відповідь