КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ. Блаженніший Митрополит Онуфрій освятив будівництво монастиря в селі Зазим’я

29 січня Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій освятив місце для будівництва храму на честь преподобномучениці Єлизавети скита ставропігійного жіночого монастиря на честь Афонської ікони Божої Матері в селі Зазим’я, що на Київщині.

Після звершення чину освячення місця для будівництва храму Його Блаженство привітав сестер та прихожан обителі з цією подією та подякував за сприяння у розбудові скита сільському голові Людмилі Спичак, протоієрею Роману Барановському, який опікується монастирем на честь Афонської ікони Божої Матері та ігумені Катерині з сестрами.

Зазначаючи, що новий храм буде освячено на честь преподобномучениці Єлизавети, Блаженніший Митрополит Онуфрій сказав: «Гріх розділяє світ за кольором шкіри, за національними ознаками, за політичними вподобаннями, а молитва і святі угодники об’єднують його… Гріх має на меті знищити людину, а святі угодники покликані довести людину до вищого призначення, заради якого Господь створив кожного із нас».

Предстоятель закликав Боже благословення на всіх сестер обителі й усіх мешканців села, після чого відвідав Зазимський храм на честь Воскресіння Христового, помолився перед древньою козацькою іконою Спасителя й оглянув парафіяльний духовно-просвітницький центр.

Інформаційна довідка: Чернече життя на території села Зазим’я має давню історію. Свого часу на цих землях розміщувався скит та зимове господарство Києво-Печерської Лаври, а пізніше — Києво-Софіївського монастиря.

Наприкінці минулого року в облаштованому приміщенні поселились перші шість сестер нової обителі; у тимчасовому храмі почались проводитись богослужіння. Зокрема  щосуботи о 14.00 тут звершуються водосвятний молебень та хресний хід навколо монастиря.

Просмотров: 2014