КИЇВ. УПЦ започаткувала програму адресної допомоги постраждалим внаслідок воєнних дій ”Місія милосердя і примирення”

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія Синодальним відділом УПЦ з соціально-гуманітарних питань було започаткувано програму з надання адресної допомоги постраждалим внаслідок воєнних дій ”Місія милосердя і примирення”. Про це повідомив сьогодні голова Відділу протоієрей Владислав Діханов на прес-конференції в УНІАН.

Отець Владислав зауважив, що «Місія милосердя і примирення» була створена в рамках співпраці Синодального відділу із соціально-гуманітарних питань та благодійного фонду ”Фавор” і головними напрямами її роботи є надання духовної підтримки мирним мешканцям сходу України, збір і адресна доставка гуманітарної допомоги постраждалим, організація і функціонування центрів гуманітарної допомоги, накопичувальних складів і благодійних їдалень, сприяння процесам примирення в Україні.

Схемою роботи Місії передбачено, що волонтери православних громад визначають конкретні життєво необхідні і першочергові потреби всіх нужденних. За відповідними заявками церковні громади УПЦ закуповують необхідні продукти, медикаменти та речі. Зі свого боку Відділ координує збір і доставку гуманітарної допомоги за призначенням. Благодійна допомога розподіляється серед нужденних волонтерами парафії за заздалегідь підготовленими списками. У свою чергу БФ «Фавор» організовує збір коштів для фінансування програми на території України та інших країн за допомогою платіжної системи на своєму сайті, в соцмережах, а також через прямі зверненні до потенційних благодійників.

Зазначається, що в рамках програми вже було відкрито благодійну їдальню в Донецьку, де щодня харчуються близько 50 осіб.

Водночас керівник Центру гуманітарної допомоги УПЦ Анна Клименко нагадала, що такий центр знаходиться на території Києво-Печерської Лаври у Києві, де раз на місяць переселенцям надається необхідна допомога: продукти, медикаменти та памперси. Також переселенці мають змогу поспілкуватися зі священиками, психологами, лікарями-кардіологами та педіатрами. Клименко зауважила, що в буферних зонах на сході держави також відкриваються подібні регіональні центри допомоги.

Крім того, директор благодійного фонду «Фавор» Данило Колесников зазначив, що фонд «сфокусувався на програмі відкриття пунктів харчування при православних храмах Донбасу».

«Місія полягає в тому, щоб люди, які приходять, мали можливість хоча б один раз на день повноцінно харчуватися. Щоб вони отримували допомогу від священика, від волонтерів; щоб вони відчули, що не самотні у своїй проблемі, і щоб у них з`явилася надія, що їм допоможуть», – сказав він.

Модератор зустрічі протоієрей Владислав Діханов акцентував увагу на тому, що участь у справах милосердя стає об’єднуючим фактором для українців, а це, в свою чергу, готує фундамент для примирення і творення українського суспільства.

Фото та матеріали: УНІАН-Релігії

Просмотров: 478