КИЇВ. Блаженніший Митрополит Онуфрій у Києво-Печерській Лаврі звершив читання заключної частини Покаянного канону

26 лютого, у четвер першої седмиці Великого посту, за великим повечір’ям у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив читання заключної частини Великого покаянного канону Андрія Критського.

Після читання Його Блаженство звернувся до пастви зі словами проповіді про духовні якості тілесного посту. «Піст — це час, коли людина з особливою активністю займається своїм тілесним і духовним очищенням, — зазначив Його Блаженство, — коли вона за допомогою тілесного утримання, молитви і звершення добрих справ намагається відновити в собі красу і велич, якими Господь наділив кожного, дарувавши Свій Божественний образ. Піст наближує людину до Бога, робить її ріднішою Богові».

Далі Предстоятель наголосив, що піст має ще одну особливість: люди, які постяться, сподобляються від Бога великих милостей, і навів приклад із патерика. Два брати-християни потрапили у полон до магометан, які змушували їх вживати м’ясо в пісні дні. Один брат спокусився, а інший залишився вірним своїй обітниці поститись щопонеділка. Однієї ночі янгол вивів брата, який дотримався посту з полону, а інший – залишився у неприятеля, прийнявши від нього смертну кару.

«Нехай же Господь допомагає нам, дорогі брати і сестри, щоб ми в міру своїх сил дотримувались посту і очистили себе, наскільки це можливо, і сподобились милості від Бога та Його Батьківського благословення», — підсумував проповідь Блаженніший Митрополит Онуфрій, вітаючи усіх присутніх із завершенням читання Покаянного канону.

Просмотров: 1112