КИЇВ. У Києво-Печерській Лаврі відбувся постриг глави Адміністративного апарату Київської Митрополії та студента КДА

20 березня в храмі прп. Феодосія Печерського на Дальніх Печерах Києво-Печерської Лаври Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив монаший постриг глави Адміністративного апарату Київської Митрополії УПЦ доцента протоієрея Володимира Коцаби та студента І курсу Київської духовної академії Івана Полякова.

На чинопослідуванні постригу були присутні керуючий справами УПЦ, ректор Київської духовної академії і семінарії митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, сонм архієреїв УПЦ, а також викладачі та студенти КДАіС, працівники Київської Митрополії та родичі новопостричених.

Доцент протоієрей Володимир був наречений у постризі ім’ям Віктор (на честь мч. Віктора), а Іван Поляков – Агафадор (на честь свщмч. Агафадора Херсонеського).

Духовним наставником ієромонаха Віктора став архімандрит Серафим (Петручик), а монаха Агафадора – духівник КДАіС архімандрит Маркел (Павук).

Звертаючись до новопострижених Блаженніший владика сказав: «Сьогодні ви прийняли ангельський чин. Ви присвятили себе на цілковите служіння Богові. Господь хвалить людину, коли вона приходить до Нього та приймає людину в будь-якому віці й у будь-якому стані. Приймає й того, хто приходить до Нього на схилі життя, і приймає тих, хто приходить у ранньому своєму віці – в юності. І, напевно, найбільше, що ми можемо принести Богові в жертву – це свою юність. І коли буде важко – згадуйте, що ви маєте все для того, щоби всі ці тяжкості перенести. Найсильніша зброя для монаха, та для християнина взагалі, – це смирення. Бог дає смиренним благодать. В першу чергу треба змирити себе перед Богом – що Бог пошле, за все потрібно дякувати Богові. Допомоги вам на вашому шляху».

На завершення всі присутні привітали ченців та побажали їм в Бозі спасіння.

Просмотров: 3600