ПОЛЬЩА. Польська Православна Церква засудила факти служіння кліриків монастиря в Перемишльській єпархії з представниками так званої УПЦ КП. Монастир закрито. Намісник в забороні

На запит Київської Митрополії Української Православної Церкви щодо факту співслужіння насельників монастиря святих Кирила і Мефодія в Уйковіцах, що належить до Перемишльської єпархії Польської Православної Церкви з кліриками так званої УПЦ КП 6 лютого 2015 року, до Київської Митрополії надійшла офіційна відповідь від архієпископа Перемишльського і Новосанчівського Адама.

У своєму листі архієпископ Адам говорить, що не давав і не міг давати благословення на служіння братії згаданого монастиря з кліриками так званої УПЦ КП. З архіпастирським болем польський архієрей в тексті листа констатував, що «на жаль, Архімандрит Никодим з Братією цього монастиря не підчиняються Канонам Православної Церкви відносно служіння зі священиками невизнаної світовим Православ’ям з т. з. УПЦ КП» (фрагменти листа архієпископа Адама тут і нижче подаються без змін). Архієпископ Адам запевнив Українську Православну Церкву в тому, що священноначалля Православної Церкви в Польщі на чолі з Блаженнішим Митрополитом Савою неодноразово нагадувало архімандриту та братії монастиря святих Кирила і Мефодія в Уйковіцах про необхідність дотримання канонічних норм Православної Церкви. Як добрий пастир, владика Адам висловлював надію, що «Господь нашими спільними молитвами наверне їх на дорогу послуху і підчинення канонічному порядку в Церкві, «оздоровить» їх і вони зрозуміють свої помилки».

Однак, керівництво монастиря тривалий час не дослуховувалось до напоумлень свого правлячого архієрея та допускало й іншу поведінку, яку владика охарактеризував як «смута велика для нашої Православної Церкви у Польщі».

У зв’язку з цим, а також з огляду на інші порушення церковної дисципліни, діяльність згаданого монастиря та його керівництва стала предметом розгляду Священного Синоду Польської Православної Церкви, що відбувся 17 березня 2015 року у Варшаві. Як повідомляє офіційний сайт Польської Православної Церкви, рішенням Священного Синоду монастир на честь святих Кирила і Мефодія в Уйковіцах закрито. «За деструктивну діяльність архімандрита Никодима (Макара), намісника монастиря святих Кирила і Мефодія в Уйковіцах, який самовільно порушує літургічні норми Православної Церкви; входив в молитовно-літургічне спілкування з неканонічною «церквою»; за наклепи на ієрархію та духовенство; за неповагу до постанов єпархіального архієрея; за виховання в такому ж дусі монахів монастиря, результатом чого став відхід декількох з них з монастиря» на намісника монастиря архімандрита Никодима (Макара) та його заступника ігумена Афанасія (Дебовського) накладено тимчасову заборону в священнослужінні. Насельники обителі, що залишилися, мають право перейти до інших монастирів Польської Православної Церкви. У випадку покаяння згаданих священнослужителів, діяльність монастиря може бути відновлена, – зазначено на офіційному сайті Польської Православної Церкви.

«Прикро, що представники українських неканонічних груп знаходять в Помісних Православних Церквах таких самих порушників церковного порядку, як самі, і фактами співслужінь намагаються легітимізувати себе самих. Як бачимо, ні до чого доброго це не приводить. Церковні правила саме для того й існують, щоб підтримувати зовнішній та внутрішній порядок в Церкві. Очевидно, що в даному випадку згадані клірики були засуджені не за любов до України, як починають говорити про це окремі українські ЗМІ, а за чисельні порушення церковної дисципліни, що вводило в спокусу польських православних віруючих і викликало такі рішучі постанови Священного Синоду Польської Православної Церкви», – прокоментували подію у Відділі зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви.

Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ

Просмотров: 3229