КИЇВ. П’ятниця п’ятої седмиці Великого посту: Похвала Пресвятої Богородиці. Предстоятель очолив богослужіння в Києво-Печерській Лаврі

27 березня, в п’ятницю п’ятої седмиці Великого посту, напередодні свята Похвали Пресвятої Богородиці (Суботи Акафіста), Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив вечірнє богослужіння зі співом Акафіста Пресвятій Богородиці в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Цього дня, за давньою церковною традицією, на утрені читається акафіст Божій Матері в пам’ять Її заступництва та визволення Константинополя від сарацин і скіфів у дні Великого посту в 626 році. Особливістю богослужіння є читання акафіста окремими частинами: чотири рази по 3 ікоси та 3 кондаки.

Його Блаженству співслужили голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим; єпископи: Макарівський Іларій й Ірпінський Климент, а також духовенство монастиря.

Просмотров: 1547