КИЇВ. Священний Синод обрав нового єпископа (ОНОВЛЕНО)

Під час засідання Священного Синоду Української Православної Церкви від 1 квітня 2015 року його членами був розглянутий рапорт Преосвященного митрополита Черкаського і Канівського Софронія про призначення вікарного єпископа Черкаської єпархії.

Рішенням Священного Синоду вікарієм Черкаської єпархії з титулом – Єпископ Золотоношський, був обраний архімандрит Іоанн (Вахнюк), клірик Черкаської єпархії.

Місце наречення і хіротонії архімандрита Іоанна (Вахнюка) у єпископа буде визначено пізніше.

Архімандрит Іоанн (Вахнюк)
Архімандрит Іоанн (Вахнюк)

Довідка: Архімандрит Іоанн (в миру – Вахнюк Сергій Григорович) народився 12 лютого 1968 року в м. Києві.

Після закінчення середньої школи він навчався у Київському енергетичному технікумі. У 1987 році був призваний до лав армії.

У 1989 році він прийнятий у братство Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, а наступного року пострижений у іночество. 9 червня 1991 року інок Сергій (Вахнюк) був рукоположений у сан диякона, а 16 черевня того ж року – у сан ієрея.

23 червня 1991 року призначений настоятелем Свято-Троїцького храму смт Іркліїв Чорнобаївського району Черкаської області, а з січня 1992 року очолив Чорнобаївське благочиння Черкаської єпархії. У 1993 році отримав диплом про закінчення Київської духовної семінарії.

6 грудня 1994 року прийняв чернечий постриг у мантію з ім’ям на честь прп. Іоанна Багатостраждального.

У 1996 році був удостоєний сану архімандрита.

8 травня 2010 року призначений намісником Різдва Богородиці чоловічого монастиря у м. Черкаси.

Просмотров: 2421