КИЇВ. Напередодні Вербної неділі Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Всенічне бдіння в Києво-Печерській Лаврі (ОНОВЛЕНО)

4 квітня, напередодні Вербної неділі, двонадесятого свята Входу Господнього до Єрусалиму, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Всенічне бдіння в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Вход Господній до Єрусалиму
Вход Господній до Єрусалиму

За свідченням усіх чотирьох євангелістів, за кілька днів до хресних страждань, Іісус Христос увійшов до Єрусалиму. Чисельні паломники, які знали про дивовижне воскрешення Лазаря та інші дива Спасителя, очікували Його та зустрічали як царя. У знак великої пошани до Христа, люди покладали на дорогу свій одяг та пальмові гілки, вітаючи Господа: «Осанна! Благословен, який іде в Ім’я Господнє, Цар Ізраїлев» (Ін. 12:13).

Його Блаженству співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Ніженський і Прилуцький Іриней, єпископ Макарівський Іларій, єпископ Діонісій (Константинов), єпископ Ірпінський Климент, а також духовенство монастиря.

Під час богослужіння, за традицією, Предстоятель освятив вербу та пальмові гілки, що були привезені на свято українськими паломниками зі Святого граду Єрусалиму.

У давні часи з зеленими гілками зустрічали царів, які урочисто поверталися додому після перемоги на ворогом. Християни також зустрічають з першими розквітлими гілками – вербою – Спасителя, як Переможця смерті, Котрий прийняв страждання та смерть на Хресті за гріхи людей і воскрес, щоб кожен віруючий в Нього мав Життя Вічне.

Просмотров: 1823