КИЇВ. Великий Четвер: Спомин Тайної Вечері. Предстоятель звершив Літургію в Києво-Печерській Лаврі

9 квітня, у Великий Четвер Страсної седмиці, спомин Тайної Вечері, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія та Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Омовіння ніг учням
Омовіння ніг учням

Цього дня, який ще має назву Чистого четверга, за богослужінням згадуються одразу чотири знаменні події з життя Іісуса Христа: Тайна Вечеря, де Спаситель встановив новозавітне таїнство святої Євхаристії; омовіння ніг учням в знак великого смирення та любові до них; молитва в Гефсиманському саду та зрада Іудою Господа на страждання і смерть.

Його Блаженству співслужили: намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Макарівський Іларій, єпископ Діонісій (Константинов), а також духовенство монастиря.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до всіх присутніх у храмі зі словами проповіді.

Насамкінець богослужіння Його Блаженство привітав братію та прихожан Лаври із Великим Четвергом: «Усіх вас, дорогі брати та сестри, вітаю із Великим Четвергом, днем, коли Свята Церква згадує встановлення святої Євхаристії, Тайної Вечері. Нехай Господь Своєю милістю не позбавить нас участі і в тій вечері, яка буде звершуватись і Царстві Небесному».

Просмотров: 1304