ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ. Предстоятель очолив Літургію з чином прославлення ікони Божої Матері “Триручиця – Бердянська” у прифронтовому місті Бердянськ (ФОТОРЕПОРТАЖ)

17 травня, у Неділю 6-ту після Пасхи, про сліпого, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в кафедральному соборі Різдва Христового прифронтового міста Бердянськ.

Зцілення сліпонародженого (Ін.9:1-38)
Зцілення сліпонародженого (Ін.9:1-38)

В шосту неділю після Пасхи за церковним уставом згадується диво дарування Спасителем зору сліпонародженому в Єрусалимі, у третій рік суспільного служіння на свято оновлення храму (Ін. 9:1-38). Цим зціленням Ісус Христос свідчив про турботу Божу про людей та весь світ, що уособив собою сліпець.

Його Блаженству співслужили митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископи: Запорізький і Мелітопольський Лука, Макіївський Варнава, Ізюмський і Куп’янський Єлисей; єпископи: Обухівський Іона, Конотопський і Глухівський Роман, Ірпінський Климент, Бердянський і Приморський Єфрем, Вознесенський і Первомайський Олексій, а також духовенство єпархії.

Перед початком Літургії Блаженніший владика возвів ієромонаха Віктора (Коцабу), главу Адміністративного апарату Київської Митрополії УПЦ в сан архімандрита.

На малому вході відбувся чин прославлення ікони Божої Матері «Триручиця – Бердянська».

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до бердянської пастви з словом проповіді.

Ікона Божої Матері «Триручиця – Бердянська»

Наприкінці богослужіння Його Блаженство привітав віруючих із недільним днем і знаменною подією в житті єпархії – прославленням ікони «Триручиця – Бердянська». Також Блаженніший владика нагородив Правлячого архієрея Бердянської єпархії єпископа Єфрема орденом святого Нестора Літописця І ступеня, після чого вручив церковні нагороди представникам місцевої влади та благодійникам.

У середу 6-го тижня звершується віддання свята Пасхи. За богослужінням в останній раз цього року співаються пасхальні піснеспіви. Наступного дня, у четвер, відзначається двунадесяте свято Вознесіння Господнього.

По закінченні Божественної літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій разом із чисельною паствою прифронтового Бердянська підніс сугубу молитву перед шанованою іконою Божої Матері «Триручиця – Бердянська» за мир на Сході Україні та в усій державі.

Просмотров: 2681