ТЕРНОПІЛЬ. Митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій провів переговори з представниками Моніторингової місії ОБСЄ

28 травня відбулася зустріч митрополита Тернопільського і Кременецького Сергія з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Марком Кіршбаймом і Лешеком Коциком. У переговорах взяв участь правозахисник, член громадської спілки “Форпост” Олег Денисов.

Учасники зустрічі обговорили питання дотримання в Україні прав людини, зокрема у зв’язку з випадками провокацій відносно громад Української Православної Церкви. Митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій висловив стурбованість у зв’язку із захопленнями храмів у селах Бутин, Новостав, а також все частішими спробами захоплення культових будівель УПЦ в селах Башуки, Колосова і Кулики Кременецького району Тернопільської області.

Сторони розглянули факти розповсюдження дезінформаційних і дискредитуючих звернень з боку органів влади і приватних осіб, які необґрунтовано звинувачують Свято-Успенську Почаївську Лавру в антиукраїнській пропаганді та підтримці сепаратизму. Іноземні спостерігачі отримали матеріали і документи, що підтверджують факти правопорушень стосовно віруючих Української Православної Церкви, а також змогли вислухати представників парафій, які стали безпосередніми жертвами провокаційних дій і нападів, у тому числі, під час захоплень храмів УПЦ на території Тернопільської, Волинської та Рівненської областей.

Разом із тим, було розглянуто резонансну справу про захоплення храму в селі Угринів Волинської області. В даний час за бездіяльності влади життя і здоров’я його настоятеля священика УПЦ протоієрея Ростислава Сапожника знаходиться у небезпеці. Наявні факти погроз священнослужителю про його виселення з наданого житла, незважаючи на те, що у священика є двоє неповнолітніх дітей.

Нагадаємо, що за активної участі підприємця, депутата Волинської обласної ради А. Турака восени 2014 року було захоплено храм УПЦ в с. Угринів, після чого настоятель протоієрей Ростислав разом із вигнаною громадою був змушений здійснювати богослужіння в своєму будинку.

Просмотров: 1794