Урочистості, присвячені 1000-річчю успіння рівноапостольного князя Володимира, відбуваються в різних країнах світу

Урочистості, присвячені 1000-річчю кончини рівноапостольного князя Володимира, відбуваються в Австралії та Румунії.

Урочистості, присвячені 1000-річчю кончини рівноапостольного князя Володимира, відбудуться в трьох містах Австралії, повідомляє сайт Австралійсько-Новозеландській єпархії.

Петропавловский собор в Сиднее
Петропавлівський собор в Сіднеї

Найстаріший православний прихід Сіднея (заснований у 1938-му році) – на честь святого Володимира – 28 липня відзначить своє престольне свято.

Напередодні, 24 липня і 25, торжества і присвячені ювілею заходи відбудуться в кафедральних православних соборах Сіднея (Петропавлівський), Мельбурна (Свято-Миколаївський) і Брісбена (Свято-Покровський собор). У суботу в них здійснять Божественну літургію та Велике освячення води. У богослужіннях візьме участь все духовенство церковних округів Нового Південного Уельсу, Вікторії і Квінсленд.

15 липня в Бухаресті представили програму, присвячену пам’яті Хрестителя Русі.

В рамках програми гостям була показана перша частина документального фільму «Друге Хрещення Русі», перекладена на румунську мову. Подія, що вплинула на всю світову історію – Хрещення Русі великим рівноапостольним князем Володимиром – у фільмі співвідноситься з драматичними подіями історії Румунії. У програму також була включена виставка репродукцій картин майстрів класичного живопису, фресок та ікон, що ілюструють події Хрещення Русі і відображають уявлення про Русь до прийняття християнства.

Обсуждение программы, посвященной празднования 1000-летия преставления князя Владимира в Румынии
Обговорення програми, присвяченої святкуванню в Румунії 1000-річчя преставлення князя Володимира

На завершення заходу відбулося обговорення, присвячене князю Володимиру, в якому взяли участь професор Бухарестського Університету, науковий співробітник Інституту археології імені В. Пирвана Олександру Барна, співробітник Румунської Патріархії ієрей Євгеній Роготі, директор Російського центру науки і культури в Бухаресті Наталія Муженнікова.

Нагадаємо, святкування 1000-річчя успіння хрестителя Русі рівноапостольного князя Володимира пройде в Україні на загальноцерковному та державному рівнях. Центром церковних урочистостей будуть молебень на Володимирській гірці у столиці і богослужіння у Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі 27-28 липня.

afisha_Avstraliya

Просмотров: 787