КИЇВ. Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив автопробіг паломників Запорізької єпархії на Соловки – до місяця упокоєння останнього кошового отамана Петра Калнишевського

28 липня, у день 1000-річчя преставлення рівноапостольного князя Володимира і День Хрещення Русі, у Києво-Печерській Лаврі відбулася зустріч Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з групою запорізьких паломників на чолі з архієпископом Запорізьким і Мелітопольським Лукою.

Група  із Запоріжжя 26 липня автопробігом вирушила на Соловки – до місця упокоєння останнього кошового отамана Запорізької Січі.

Його Блаженство разом із вірянами помолився перед іконою прав. Петра Калнишевського, написаної запорізькими іконописцями напередодні канонізації кошового отамана.

dsc_01721Предстоятель побажав паломникам допомоги Божої і заступництва Цариці Небесної в дорозі, окропив вірян та автоколону святою водою.

Після чого, з благословенням Предстоятеля, запорожці відправилися у довгий путь протяжністю 6000 км. З Києва на Соловки вирушило 6 машин, в яких знаходиться 21 паломник. Це – клірики і миряни Запорізької єпархії УПЦ, наймолодшому з яких 12 років.

В Запорізькій єпархії метою автопробігу називають вшанування пам’яті та  молитву біля місця поховання останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського, який після ліквідації Січі Катериною II майже 30 років перебував в ув’язненні в Соловецькому монастирі, і упокоївся тут у 1803 році.

Священний Синод УПЦ 23 грудня 2014 року прийняв рішення канонізувати Петра Калнишевського, подія очікується в листопаді 2015 року.

За матеріалами прес-служби Запорізької єпархії УПЦ

Просмотров: 1158