Віряни УПЦ в різних регіонах масово протестують проти захоплення православних храмів розкольниками (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині жителі села Чумаки П’ятихатського району просять захисту від зазіхань на їхній храм у Президента України.

Своє відеозвернення православні канонічної Церкви (Криворізька єпархія УПЦ) записали у стінах старовинної церкви в ім’я свт. Миколая, яка знаходиться під загрозою захоплення розкольниками.

Міжконфесійні протистояння провокують місцевий депутат та фермери, які свої уподобання проявляють способом боротьби з місцевою релігійною громадою УПЦ. Вирішивши, що в селі мусить бути церква «київського патріархату», можновладець та бізнесмени не спромоглися поцікавитися, що думають з цього приводу парафіяни діючого храму УПЦ, точно так само, як не поцікавилися законними правами представників УПЦ на будівлю.

Свято-Миколаївський храм відбудовували всією округою
Свято-Миколаївський храм відбудовували всією округою

«В цей храм ходили і прадіди наші і батьки наші, і хрестилися і вінчалися. Потім Церкву поруйнували – повалили хрести, попалили ікони. Церква стояла в руїнах і при колгоспові, і при фермерах. Прийшов наш батюшка і зробив з нею лялечку», – розповідають жінки.

«Тепер приїздять люди, у яких є гроші, і вони простягли руки до нашої церкви», – жаліються селяни та обіцяють захищати і храм, і свого священика.

До села привезли «клірика» з «УПЦ КП» і, як повідомляють у єпархії, вже цієї неділі збираються влаштувати провокації біля храму. Та жителі округи не сприймають ідею «переходу» парафії до розкольників і збираються відстоювати свою віру усіма законними способами.

Раніше жителі села Колосова неодноразово зверталися у всі інстанції, повідомляючи про те, що їхні релігійні переконання піддаються утискам зі сторони розкольників, радикалів та місцевих чиновників. Жінки навіть записали відеозвернення до Президента, у якому нагадали про те, що “вони теж живі люди.”

На Рівненщині ще взимку минулого року парафіяни храму в с. Птича вимушені були апелювати до всіх владних інстанцій, оскільки їх права грубо порушувалась. Однак, місцева влада всіляко лобіювала інтереси розкольників і нехтувала вимогою вірян УПЦ не позбавляти їх конституційного права молитися в своїй церкві через примусову ліквідацію їх громади. Тоді, не знайшовши правди у чиновників, віруючі люди с. Птича вдалися до безпрецедентної мирної акції протесту: вони перекрили трасу «Київ-Чоп». І хоча міліція грубо розштовхала стареньких бабусь, тоді про них дізналася вся Україна, а беззаконня розкольників вдалося на деякий час загальмувати . ВІДЕО ДИВИТИСЯ ТУТ.

Відео прес-служби Криворізької єпархії, Першого Козацького

Просмотров: 1144