КИЇВ. У день святкування Собору преподобних отців Києво-Печерських, котрі у Дальніх печерах спочивають Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив Літургію

10 вересня, у день святкування Собору преподобних отців Києво-Печерських, котрі у Дальніх печерах (прп. Феодосія) спочивають, Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільский і Броварський Антоній, архієпископи: Ніжинський і Прилуцький Іриней, Макарівський Іларій; єпископи: Бердянський і Приморський Єфрем, Фастівський Даміан, Золотоношський Іоанн, а також духовенство монастиря.

Прп. Феодосій Печерський
Прп. Феодосій Печерський

У Соборі преподобних отців Києво-Печерських, котрі у Дальніх печерах спочивають – 43 святих, на чолі з преподобним Феодосієм. Також в Дальніх печерах зберігається частина останків одного з Вифлеємських немовлят – першого мученика за Христа, страченого за наказом Ірода, тридцять одна мироточива глава святих, імена яких невідомі.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді, в якій розповів про значення подвигу преподобних Києво-Печерських та закликав вірних наслідувати святих у своєму житті.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

По закінченні Божественної літургії відбувся хресний хід на Дальні печери, де Його Блаженство звершив молебень. Насамкінець, привітавши усіх присутніх зі святом, Предстоятель побажав кожному мати хочаб маленьку печеру у своєму серці, де за прикладом преподобних отців усамітнюватися для молитви за себе, ближніх та мир в Україні.

Просмотров: 1983