Відкритий лист митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема голові Дніпропетровської облдержадміністрації щодо спроби захоплення храму в с. Чумаки П’ятихатського району

 

Голові Дніпропетровської ОДА
Резніченку В.М.

Шановний Валентине Михайловичу!

Звернутися до Вас вимусили тривожні та сумні події, що відбуваються навколо древнього храму святого Миколая в селі Чумаки П’ятихатського району. Релігійна громада на чолі з настоятелем протоієреєм Іваном Юсиповичем довгі роки відроджувала древню православну святиню після безбожного лихоліття. На сьогоднішній день купкою амбіційних людей на чолі з депутатом Верховної Ради Юрієм Березою і фермерами Байсара В.Г. та Жидко С.В. штучно створюється релігійне протистояння зі спробою захоплення храму та передачею його в невизнаний в православному світі так званий «Київський Патріархат». До цього мали місце неодноразові погрози настоятелю фізичною розправою, а також некоректна поведінка зі сторони фермера Байсара В.Г.

Зважаючи на такі події, благочинним П’ятихатського району протоієреєм Олександром Пономаренком 9 вересня 2015 року були проведені загальні парафіяльні збори релігійної громади Свято-Миколаївської парафії Криворізької єпархії Української Православної Церкви в селі Чумаки П’ятихатського району, на яких присутні у кількості 82-ох осіб одноголосно визначили свою приналежність до канонічної Української Православної Церкви. Однак, незважаючи на це, 11 вересня 2015 року після закінчення богослужіння біля храму фермером Байсара В.Г. був спричинений новий конфлікт, у якому в образливій формі він зневажав духовенство та вірян, закидаючи погрози ненормативною лексикою. Усі намагання вирішити конфлікт мирним шляхом залишилися марними.

Сьогодні, коли наша Україна переживає важкі часи, і на сході країни гинуть кращі сини, захищаючи мир і єдність всієї країни, а духовенство підтримує прагнення народу до миру і спокою, вказані особи під гаслом лицемірного «патріотизму» намагаються вирішити свої амбіційні справи через порушення церковного миру та громадського спокою.

Керуючись Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації», нагадуємо, що ст. 17 Закону забороняє самовільне захоплення культових будівель чи привласнення культового майна, а рішення про перехід громади в іншу юрисдикцію може прийматися лише членами парафіяльних зборів під головуванням настоятеля храму.

Враховуючи подальші непоодинокі заклики до захоплення храму та маючи мету не допустити міжконфесійне протистояння та кровопролиття, просимо і закликаємо Вас з розумінням поставитися до цієї заяви та прийняти відповідне рішення по припиненню самоуправних протизаконних захоплень культових споруд та церковного майна.

Сподіваємось на Ваше розуміння та сприяння збереженню миру і спокою на нашій Дніпропетровській землі.

З повагою

КЕРУЮЧИЙ КРИВОРІЗЬКОЮ ЄПАРХІЄЮ
МИТРОПОЛИТ КРИВОРІЗЬКИЙ І НІКОПОЛЬСЬКИЙ
ЄФРЕМ

 

Просмотров: 601