14 вересня, у день церковного новоліття та свято Собору Вінницьких святих, Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію на площі перед Спасо-Преображенським кафедральним собором м. Вінниці.
Цього дня Українська Православна Церква відзначає одразу три знаменні дати: церковне новоліття, день пам’яті преподобного Симеона Столпника та свято Собору Вінницьких святих.
Його Блаженству співслужили митрополити: Одеський і Ізмаїльський Агафангел; Верійський і Науський Пантелеімон (Елладська ПЦ); Вишгородський і Чорнобильський Павел, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври; Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Хмельницький и Старокостянтинівський Антоній, Сарненський і Поліський Анатолій, Вінницький и Барський Симеон, Криворізький і Нікопольський Єфрем, Могилів-Подільський и Шаргородський Агапіт, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр; архієпископи: Гурій (Кузьменко), Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, Яготинський Серафим; єпископи: Семятицький Георгій (Польська ПЦ), Унгенський і Ниспоренський Петр (Молдова), Єдинецький і Бричанський Никодим (Молдова), Туровський і Мозирський Леонід (Білорусь), Конотопський і Глухівський Роман, Бородянський Варсонофій, Сорокський Іоанн (Молдова), а також духовенство і гості Вінницької єпархії у священному сані.
![Його Блаженство вклонився частці мощів св.прп. Симеона Столпника](https://news.church.ua/files/2015/09/73O94792-300x200.jpg)
Перед початком Літургії Архіпастир вклонився частці мощів преподобного Симеона Столпника, що прибула до Вінниці 12 вересня у супроводі делегації грецьких священнослужителів на чолі з митрополитом Верійським і Науським Пантелеімоном.
Під час малого входу Блаженніший владика нагородив священнослужителів Вінницької єпархії богослужбовими нагородами.
Після читання Святого Євангелія Його Блаженство виголосив проповідь перед чисельною вінницькою паствою.
![Ікона Собору Вінницьких святих](https://news.church.ua/files/2015/09/Літургія-29-300x200.jpg)
По завершенні богослужіння відбувся короткий молебень перед іконою Собору Вінницьких святих, після чого Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся з архіпастирським словом до всіх присутніх. Вітаючи духовенство та віруючих зі святами, Предстоятель нагородив тезоіменитого митрополита Вінницького і Барського Симеона орденом святого апостола Іоанна Богослова І ступеня, а також вручив пам’ятні подарунки благодійникам Вінницької єпархії.
В свою чергу, митрополит Симеон подякував Його Блаженству за Архіпастирський візит до Вінниці та передав у дар ікону Божої Матері Знамення.
У Вінницькій єпархії торжества триватимуть чотири дні: з 12 по 15 вересня.
Просмотров: 1868