ФОТОРЕПОРТАЖ. Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив урочистості, присвячені 1000-літтю святого князя Володимира Великого, у Браїлівському монастирі (ОНОВЛЕНО)

15 вересня, у день урочистих святкувань, приурочених до 1000-ліття блаженної кончини святого князя Володимира Великого, Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому жіночому монастирі с. Браілів Вінницької області.

Його Блаженству співслужили митрополити: Одеський і Ізмаїльський Агафангел; Верійський і Науський Пантелеімон (Елладська ПЦ); Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Хмельницький и Старокостянтинівський Антоній, Черкаський і Канівський Софроній, Сарненський і Поліський Анатолій, Вінницький и Барський Симеон, Криворізький і Нікопольський Єфрем, Могилів-Подільський и Шаргородський Агапіт, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр; архієпископи: Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Володимир-Волинський і Ковельський Володимир; єпископи: Семятицький Георгій (Польська ПЦ), Єдинецький і Бричанський Никодим (Молдова), Туровський і Мозирський Леонід (Білорусь), Львівський і Галицький Філарет, Конотопський і Глухівський Роман, Бородянський Варсонофій, Сорокський Іоанн (Молдова), Золотоношський Іоанн, а також духовенство і гості Вінницької єпархії у священному сані.

Ікони св. прп. Антонія і Феодосія Печерських, св. рівнап. кн. Володимира та ковчежец із часткою мощей прп. Симеона Столпника
Ікони св. прп. Антонія і Феодосія Печерських, св. рівнап. кн. Володимира та ковчежец із часткою мощей св. прп. Симеона Столпника

Богослужіння звершувалося в присутності семи чудотворних ікон Вінницької єпархії: Браїлівсько-Почаївської, Браїлівсько-Ченстоховської, Барської, Зинонинської, Писарівської, Кіровської, Тиврівської, Вінницько-Рожецькоі, а також мощей преподобного Симеона Стовпника.

Після читання Святого Євангелія Його Блаженство виголосив проповідь перед чисельною вінницькою паствою.

По завершенні богослужіння було звершено хресний хід, в якому взяли участь кілька тисяч прочан. По завершені ходи Блаженніший владика ще раз привітав митрополита Симеона та всіх присутніх зі святом на честь Собору Вінницьких святих, а також із 1000-річним ювілеєм з дня блаженної кончини святого князя Володимира Великого. Окрім цього Предстоятель розповів про преподобних Антонія і Феодосія Печерських, пам’ять яких шанується в цей день і закликав посилити молитви про мир і стабільність в Україні.

Насамкінець Його Блаженство вклонився семи чудотворним іконам єпархії, які спеціально були привезені на святкування.

Довідка:
Свято на честь Собору Вінницьких святих встановлений Священним Синодом Української Православної Церкви 1 квітня 2015 (Журнал №14). У Собор зараховані 15 подвижників, життя і подвиг яких пов’язані з Вінниччиною: святителі Петро Могила, Амвросій (Полянський), Феодосій Чернігівський; преподобні Антоній Печерський, Феодор Острозький, Феофіл Київський; священномученики Олександр (Петровський), Інокентій (Тихонов), Порфирій (Гулевич), Іоанн Мельниченко, Олексій Воробйов і преподобномученики Іоанн (Лаба), Василь (Мазуренко), Євтихій (Качур), Геннадій (Ребеза).

Просмотров: 2402