ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ. Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив урочисте богослужіння з нагоди престольного свята Городищенського монастиря (ОНОВЛЕНО)

21 вересня, у день Різдва Пресвятої Богородиці, Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Городищенському Різдва Богородиці чоловічому монастирі Шепетівської єпархії.

Його Блаженству співслужили митрополити: Вишгородський і Чорнобильський Павел, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври; Бориспільський і Броварський Антоній, керуючий справами УПЦ; Рівненський і Острозький Варфоломій, Почаївський Володимир, намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври; архієпископи: Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, Шепетівський і Славутський Пантелеімон, Яготинський Серафим, Городницький Олександр; єпископ Конотопський і Глухівський Роман, а також духовенство єпархії.

21 вересня, у день Різдва Пресвятої Богородиці, Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Городищенчькому Різдва Богородиці чоловічому монастирі Шепетівської єпархії
Городищенський Різдва Богородиці чоловічий монастир

Історія Городищенської обителі сягає XVI ст., коли у 1538 р. власник Городища князь Корецький Богуш Федорович заснував тут чоловічий монастир у 1576 р. заповідав своєму синові Іоакиму берегти у цій обителі Православ’я. На початку XVIII ст. монастир збіднів та перестав існувати. У 1746-1782 рр. князі Любомирські (господарі Городища з кін. XVII ст.) звели на місці колишньої обителі кам’яний католицький монастир ордена кармелітів. У 1832 р. його було закрито, а костел став православною парафією. У 1858 році при храмі заснували жіночу обитель Різдва Пресвятої Богородиці. У др. пол. ХІХ ст. монастир утримував жіноче училище, школу для сиріт, лікарню та странноприймальню. У 1923 році обитель було закрито. За радянської влади на її території знаходилися школа для кадрів компартії, санаторій, воєнний шпиталь. У 1941 р. жіночий монастир було відроджено, але у 60-х рр. знову закрито. На його місці була заснована психіатрична лікарня. У 1995-1996 рр. на історичній території монастиря в Городищі була відкрита чоловіча обитель. У 2004 році було завершено ремонт храму Різдва Пресвятої Богородиці.

Після читання Святого Євангелія Архіпастир звернувся до чисельної пастви зі словом проповіді.

По закінченні богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій нагородив керуючого Шепетівською єпархією архієпископа Пантелеімона орденом святого рівноапостольного князя Володимира І ступеня, а також вручив благодійникам обителі відзнаки Української Православної Церкви.

Після нагородження Його Блаженство очолив велелюдний хресний хід монастирем, по завершенні якого привітав усіх присутніх із престольним святом обителі і благословив усіх.

Просмотров: 3451