26 вересня, напередодні свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Віднайдення Чесного Хреста Господнього відбулося у 326 році

Цього дня Свята Церква згадує події IV століття, коли у 326 році благочестива матір царя Константина, свята рівноапостольна цариця Єлена, віднайшла Чесний Хрест Господній. За переданням, що було записано Григорієм Турським, місцезнаходження Хреста під руїнами язичницького капища вказав один іудей на ім’я Іуда, який згодом прийняв християнство.

Його Блаженству співслужили архієпископи: Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, Макарівський Іларій; єпископи: Ірпінський Климент, Бородянський Варсонофій, а також братія монастиря у священному сані.

Після великого славослов’я на центр храму був винесений Чесний Хрест Господній, де Блаженніший владика звершив чин Воздвиження.

Завтра Блаженніший Митрополит Онуфрій очолить Божественну літургію у Хрестовоздвиженському храмі Києво-Печерської Лаври. Початок богослужіння о 6:30.

У день свята Воздвиження встановлений піст, подібний до того, що буває у середу та п’ятницю (риба не дозволяється). Православні християни додержуються його у спомин страждать Господа, Який претерпів смерть на Хресті.

Просмотров: 2218